Založ si blog

Vreckárov pribúda a polícia nám robí školenie ako sa im vyhýbať

Všeobecný názor na mestskú, ale aj štátnu políciu je, že nerobia nič, len sa občas prejdú autom po meste, aby sme ich my videli, že sú tu a starajú sa o našu bezpečnosť. No nechce sa mi veriť, že polícia nemá zmapovaných vreckárov, ale asi je lepšie a jednoduchšie upozorniť občanov cez média, aby si na vreckárov dávali pozor, ako im konečne klepnúť po prstoch.

Pomalý ani nieto dňa, aby sme sa nedočítali aj takejto správy: vreckári okradli počas jedného dňa ženu v električke, druhú v predajni na Mlynskej ulici. Obe prišli o doklady, peniaze, platobné karty. Zlodeji sa krátko po krádeži pokúsili vybrať peniaze z bankomatov.

No naša polícia radí, ako sa nestať obeťou vreckových zlodejov.
Konkrétne zástupkyňa košickej policajnej hovorkyne informovala média, že praktiky vreckárov sú rôzne a prešpekulované. Aby sa dostali k cudziemu majetku, bez váhania vraj odrežú pútko na kabelke či taške. Väčšina vreckárov má prehodený kabát cez ruku, aby nebolo vidno, čo ňou robí. Taktiež často rôznym spôsobom rozptyľujú vyhliadnutú obeť nejakou otázkou, postrčením a podobne, čo využíva jeho komplic na krádež. Vreckoví zlodeji ‚pracujú‘ všade tam, kde je viac ľudí, sústreďujú sa v obchodných domoch a veľkých nákupných centrách, ale aj v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy či na rôznych trhoch alebo v reštauráciách.
Podľa polície konajú zlodeji veľmi rýchlo a nepozorovane, pre šikovného vreckára je údajne „hračkou“ okradnúť ženu s nákupnými taškami v obidvoch rukách a kabelkou, prevesenou cez plece. Ale obeťami tejto trestnej činnosti nie sú zďaleka iba ženy.

Polícia radí: Na čo treba dávať pozor

Peňaženku alebo doklady si nenechávajte na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vytiahnuť (zadné vrecko nohavíc, na vrchu kabelky či nákupnej tašky).
Tašky a ruksaky, v ktorých máte peniaze a doklady, nenoste na chrbte, kam nevidíte.
Pri nakupovaní si nedávajte kabelku či tašku s peniazmi do nákupného vozíka.
Dávajte si pozor na kabelky, voľne prevesené cez rameno (najmä pri nastupovaní a vystupovaní z vozidiel MHD), držte si pri tlačenici kabelku blízko pri tele.
Cenné veci si nenechávajte v odevoch, ktoré si odložíte v reštaurácii na vešiak, bez dozoru nenechávajte ani kabelku či mobil odložený na stole.
Pokiaľ je to možné, nenoste so sebou veľkú finančnú hotovosť a využívajte možnosť bezpečnejšieho platobného styku (platobnú kartu odporúčame nosiť oddelene od dokladov a peňazí, nezapisovať si PIN číslo v blízkosti karty).

Nedá mi, aby som sa nespýtal: Máme tu policajtov na okrasu? Veď, čo im bráni, aby sa zopárkrát previezli trebárs v mestských dopravných prostriedkoch (v civile) vo dvojiciach a sledovali činnosť vreckárov? Takto by mohli v prípade potreby aj okamžite zasiahnuť!

Samozrejme je to moja naivita, načo by sa oni s niečím takým zaoberali, keď im lepšie vyhovuje vyberanie pokút a buzerácia ľudí.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Irán Raísí pohreb

Nič nenasvedčuje tomu, že by na vrtuľník s Raísím niekto zaútočil, uviedli iránski vyšetrovatelia

24.05.2024 12:06

Vyšetrovatelia podľa prvých zistení na havarovanom stroji nenašli žiadne stopy po projektiloch alebo iných vonkajších vplyvoch.

Petr Pavel

Prezidenta Pavla prepustili z nemocnice. Spadol z motorky pri jazde na športovom okruhu

24.05.2024 11:29

Pavel bol hospitalizovaný po tom, ako sa zranil pri jazde na motorke.

novinári, Rooseveltova nemocnica

Zdravotný stav premiéra Fica je stabilizovaný s miernym zlepšením

24.05.2024 11:27

Fica vážne postrelil 71-ročný muž po minulotýždňovom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Izrael / Hamas / Tunel /

Izraelská armáda objavila v Gaze telá ďalších rukojemníkov. Jeden z nich chcel zachrániť svoju vnučku

24.05.2024 11:04

Civilisti podľa armády zahynula v deň útoku palestínskych kománd na juh Izraela zo 7. októbra 2023.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 250345x
Priemerná čítanosť článkov: 997x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy