Založ si blog

Pán Dzurinda bolo by načase ukázať pravú tvár!

O únose Michala Kováča ml. sa už popísalo mnoho verzii, ale nasledujúca správa sa mi pozdáva najdôveryhodnejšia: Vláda M. Dzurindu zabezpečila diplomatickú imunitu M. Kováčovi ml.

Pán Dzurinda na spravodlivosť nie je naozaj nikdy neskoro a ak nemáme predstierať, že sa na Slovensku len hráme na právny štát a článok 149 Ústavy SR platí  skutočne a bez rozdielu pre všetkých  občanov, tak v tom prípade je morálnou povinnosťou, navyše ako bývalého premiéra,  byť vzorom pre dodržiavanie zákonnosti. Vaše konanie však tomu nezodpovedá.

Príbuzní nebohého bývalého politického väzňa Emila Labusa sa dodnes nedočkali dedičstva, ktoré otcovi Emila Labusa –Valentínovi Labusovi v roku 1924 zanechal gróf Zamoysky. Ešte v čase keď exprezident M. Kováč pôsobil počas bývalého režimu v bankovej sfére sa na neho v dobrej viere obrátila sestra Emila Labusa (p.Svitanová) a odovzdala mu všetky doklady o prevode dedičstva vo výške 250 000 DM z banky v NSR do ČSSR. Po jej smrti si tieto doklady M. Kováč st. ponechal a dodnes ich nevydal pozostalým.
Ako je zrejme z úprimného listu pani Svitanovej všetko nasvedčuje tomu, že kauciu za svojho syna, ktorá prepadla Nemecku, a trovy právnikom vyplatil M. Kováč st. možno aj práve z dedičstva Valentína Labusa. Keby rodina náhodou nevidela dokument týkajúci sa dedičstva v Slovenskej televízii v súvislosti s kauzou kováčovho syna, nikdy by si ho nedovolila obviniť. Tento dokument sa z archívu STV záhadne stratil a rodina sa v súdnom spore nemôže domôcť práva a spravodlivosti, pretože M. Kováč st. „stratil“ pamäť a všetko čo tvrdia, popiera. Zjavným zneužitím právomoci verejného činiteľa M. Kováč st. napľul do tváre všetkým slušným občanom Slovenskej republiky, ktorí po novembri 1989 ešte naivne verili v spravodlivejšie spoločenské zriadenie než aké tu bolo za bývalého režimu.

12. decembra 1997 vtedajší prezident M. Kováč zastavil trestné stíhanie v SR a tým zneužil prezidentskú právomoc na zakrývanie skutkov svojho syna.
Kauza Technopol v ktorej jeho syn figuroval ako obvinený za účasť na podvode presahujúcom dva milióny dolárov a pre ktorú bol na neho 11. novembra 1994 Interpolom vydaný medzinárodný zatykač, bola príčinou Mečiarom a Lexom zbabraného únosu M. Kováča ml. z ktorého sa po únose stala obeť zločinu. Je všeobecne známe, že na základe tých skutočností a udelenia milosti, Krajinský súd v Mníchove 26. februára 2000, zastavil konanie voči M. Kováčovi ml., pretože bol nútený konštatovať, že sa nedá očakávať odsúdenie prezidentovho syna, lebo jeho trestná činnosť už bola v tom čase krytá diplomatickou imunitou.

Dokedy sa budú Slováci nečinne prizerať tomu, že práva zločincov sú povýšené nad práva obetí zločinov?

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Čiernohronská železnica, Čierny Balog

Slávna Čiernohorská železnica bojuje s majiteľom pozemkov aj úradníkmi. Ako rozhodne súd?

04.06.2023 08:00

Patálie s historickou Čiernohronskou železničkou sa ťahajú dlho. Úrady ju označujú za čiernu stavbu a majiteľ pozemku, cez ktorý vedie jedna z jej koľají, ju zatarasil.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Čo je s protiofenzívou - treba viac zbraní? Podľa Zelenského už nemôžu dlho čakať

04.06.2023 07:15, aktualizované: 09:22

Ukrajina nemá podľa Zelenského poradcu zatiaľ dostatok zbraní a munície, aby vytlačila Rusov. Podľa ukrajinského prezidenta však už nemožno čakať.

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Čínsky minister obrany varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan

04.06.2023 06:48

Čínsky minister obrany Li Šang-fu v nedeľu varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan.

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 249
Celková čítanosť: 232377x
Priemerná čítanosť článkov: 933x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy