Založ si blog

Arogancia, či vypočítavosť?

Mám sto chutí zobrať sekeru a rozmlátiť zaparkovanú bielu Ladu nezodpovedného vodiča na našom sídlisku. V dobe, keď je nedostatok parkovacích miest si táto rachotina vegeti niečo vyše roka a už za ňou stihla narásť cez praskliny v asfalte polmetrová burina.

S majiteľom tohto vraku to ani nehne. Odstránil z neho štátne poznávacie značky, (pravdepodobne z vypočítavosti) a vôbec ho netrápi, že ostatní vodiči majú problém kam odstaviť svojho „tátoša“.

Možno majiteľovi vraku krivdím, možno je už nebohý, ale sa čudujem, že sa týmto prípadom nezaoberá mestská samospráva. Ak by bol majiteľom niekto z nášho vežiaku, tak by som to ľahko zistil, ale čudujem sa vlastníkom bytov z vedľajšieho vežiaku, že toto dokážu tak dlho tolerovať a mnohí z nich sú nútení svoje vozidla zaparkovať aj na chodníkoch a pritom všetkom je očividné, že majiteľ vraku, alebo niekto z jeho rodiny býva práve v ich vežiaku.

Podľa zákona ak majiteľ nepristúpi k odstráneniu alebo odtiahnutiu vozidla z parkovacieho miesta, ktoré zaberá, bude na jeho náklady odtiahnuté a spätne fakturované, no tento prípad je skutočne akýsi zvláštny a javí sa ako mimoriadny, údajne sa už pri ňom párkrát obšmietali aj policajti, ale akoby aj oni nemali páky na to, aby s tým niečo urobili. Majiteľ nemá na vozidle uvedené ani svoje meno na viditeľnom mieste a zo zákona o odpadoch vyplýva, že držiteľ starého auta je povinný odovzdať ho na zneškodnenie spracovateľovi starých vozidiel. Držiteľ takého auta je povinný predložiť spolu so žiadosťou o vyradenie starého vozidla z evidencie vozidiel na okresnom dopravnom inšpektoráte aj potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom vrakov. Tiež je povinný zabezpečiť na vlastné náklady odstránenie takého vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie. Ak tak neurobí, spraví tak správca cesty alebo obec.

Je to skutočne záhada, že majiteľovi takého vozidla môžu dať zaplatiť poplatok za záber verejného priestranstva a napriek tomu sa s tým nič nerobí.

Udivuje ma však to, že ani vandali zatiaľ tento vrak vôbec nepoškodili. V nedávnej minulosti bolo bežné, že hlavne maloletí chalani takéto vraky veľmi rýchlo roztrieskali, ale dnes už je modernejšie rozbiť sklo na drahej limuzíne a vhodiť do nej zápalnú fľašu.

Samozrejme, že neschvaľujem taký postup, aby ten vrak roztrieskali mladí výrastkovia, ale v tomto prípade by to asi zabralo a konečne by sa uvoľnil priestor na parkovanie.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Petr Pavel

Prezidenta Pavla prepustili z nemocnice. Spadol z motorky pri jazde na športovom okruhu

24.05.2024 11:29

Pavel bol hospitalizovaný po tom, ako sa zranil pri jazde na motorke.

novinári, Rooseveltova nemocnica

Zdravotný stav premiéra Fica je stabilizovaný s miernym zlepšením

24.05.2024 11:27

Fica vážne postrelil 71-ročný muž po minulotýždňovom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Izrael / Hamas / Tunel /

Izraelská armáda objavila v Gaze telá ďalších rukojemníkov. Jeden z nich chcel zachrániť svoju vnučku

24.05.2024 11:04

Civilisti podľa armády zahynula v deň útoku palestínskych kománd na juh Izraela zo 7. októbra 2023.

Viktor Orbán

Západ sa pripravuje na vojnu proti Rusom. Načo? Moskva nedokáže poraziť ani Ukrajinu, vyhlásil Orbán

24.05.2024 10:50

Rusi by už Ukrajincov porazili, keby boli dosť silní. Pritom sila NATO sa nedá porovnávať s Ruskom, povedal maďarský premiér.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 250342x
Priemerná čítanosť článkov: 997x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy