Založ si blog

Arogancia, či vypočítavosť?

Mám sto chutí zobrať sekeru a rozmlátiť zaparkovanú bielu Ladu nezodpovedného vodiča na našom sídlisku. V dobe, keď je nedostatok parkovacích miest si táto rachotina vegeti niečo vyše roka a už za ňou stihla narásť cez praskliny v asfalte polmetrová burina.

S majiteľom tohto vraku to ani nehne. Odstránil z neho štátne poznávacie značky, (pravdepodobne z vypočítavosti) a vôbec ho netrápi, že ostatní vodiči majú problém kam odstaviť svojho „tátoša“.

Možno majiteľovi vraku krivdím, možno je už nebohý, ale sa čudujem, že sa týmto prípadom nezaoberá mestská samospráva. Ak by bol majiteľom niekto z nášho vežiaku, tak by som to ľahko zistil, ale čudujem sa vlastníkom bytov z vedľajšieho vežiaku, že toto dokážu tak dlho tolerovať a mnohí z nich sú nútení svoje vozidla zaparkovať aj na chodníkoch a pritom všetkom je očividné, že majiteľ vraku, alebo niekto z jeho rodiny býva práve v ich vežiaku.

Podľa zákona ak majiteľ nepristúpi k odstráneniu alebo odtiahnutiu vozidla z parkovacieho miesta, ktoré zaberá, bude na jeho náklady odtiahnuté a spätne fakturované, no tento prípad je skutočne akýsi zvláštny a javí sa ako mimoriadny, údajne sa už pri ňom párkrát obšmietali aj policajti, ale akoby aj oni nemali páky na to, aby s tým niečo urobili. Majiteľ nemá na vozidle uvedené ani svoje meno na viditeľnom mieste a zo zákona o odpadoch vyplýva, že držiteľ starého auta je povinný odovzdať ho na zneškodnenie spracovateľovi starých vozidiel. Držiteľ takého auta je povinný predložiť spolu so žiadosťou o vyradenie starého vozidla z evidencie vozidiel na okresnom dopravnom inšpektoráte aj potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom vrakov. Tiež je povinný zabezpečiť na vlastné náklady odstránenie takého vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie. Ak tak neurobí, spraví tak správca cesty alebo obec.

Je to skutočne záhada, že majiteľovi takého vozidla môžu dať zaplatiť poplatok za záber verejného priestranstva a napriek tomu sa s tým nič nerobí.

Udivuje ma však to, že ani vandali zatiaľ tento vrak vôbec nepoškodili. V nedávnej minulosti bolo bežné, že hlavne maloletí chalani takéto vraky veľmi rýchlo roztrieskali, ale dnes už je modernejšie rozbiť sklo na drahej limuzíne a vhodiť do nej zápalnú fľašu.

Samozrejme, že neschvaľujem taký postup, aby ten vrak roztrieskali mladí výrastkovia, ale v tomto prípade by to asi zabralo a konečne by sa uvoľnil priestor na parkovanie.

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Čiernohronská železnica, Čierny Balog

Slávna Čiernohorská železnica bojuje s majiteľom pozemkov aj úradníkmi. Ako rozhodne súd?

04.06.2023 08:00

Patálie s historickou Čiernohronskou železničkou sa ťahajú dlho. Úrady ju označujú za čiernu stavbu a majiteľ pozemku, cez ktorý vedie jedna z jej koľají, ju zatarasil.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Čo je s protiofenzívou - treba viac zbraní? Podľa Zelenského už nemôžu dlho čakať

04.06.2023 07:15, aktualizované: 07:55

Ukrajina nemá podľa Zelenského poradcu zatiaľ dostatok zbraní a munície, aby vytlačila Rusov. Podľa ukrajinského prezidenta však už nemožno čakať.

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Čínsky minister obrany varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan

04.06.2023 06:48

Čínsky minister obrany Li Šang-fu v nedeľu varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan.

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 249
Celková čítanosť: 232372x
Priemerná čítanosť článkov: 933x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy