Nad touto otázkou sa vážne zamyslelo aj svetové združenie bývalých československých politických väzňov, ktoré háji záujmy obetí komunizmu a presadzuje dodržiavanie základných ľudských práv v zmysle charty OSN a so znepokojením sleduje hystériu, ktorá sa rozpútala okolo inštalácie sochy Svätopluka v Bratislave.
Brutálny a neprimeraný zásah polície proti mladým ľuďom, ktorí chceli vyjadriť svoj názor k snahám o odstránenie sochy Svätopluka dňa 7. augusta 2010 v Bratislave až príliš pripomínal temné obdobie komunizmu a zneužívania jej represívnych zložiek proti vlastným občanom.
Je to o to smutnejšie, že sa to odohralo v mesiaci, kedy bolo Slovensko ako súčasť bývalého Československa okupované cudzími vojskami Varšavského paktu. Neprimeraný zásah polície je ďalším dôkazom, že ponovembroví politici sa nikdy nepoučili z týchto tragických historických udalostí. Súčasné nálepkovanie každého, kto má iný názor ako hlása oficiálna propaganda, či už je to povolenie preletov lietadiel pri vojenskom zásahu NATO proti bývalej Juhoslávii, alebo účasť našich vojakov v Iraku alebo Afganistane, až príliš pripomína nálepkovanie bývalým totalitným režimom. Rozdiel je len v označení oponentov, označenie protisocialistické živly, či nepriatelia ľudovodemokratického zriadenia, sa zmenilo na extrémistov, nacionalistov alebo neonacistov.
V USA, ktoré sa považujú za krajinu s najdlhšou demokratickou tradíciou, je nepredstaviteľné aby boli zatvárané malé deti a mladí ľudia za kreslenie symbolov nacistického Nemecka. Symboly stalinizmu a komunizmu, ktorý má na svedomí oveľa viac obetí, či už gulagov alebo svetových revolúcii, pritom na Slovensku nikomu nevadia. Represia a zákazy majú v tomto prípade kontraproduktívny dopad. Čo nie je zakázané tak ako v USA, to nikoho z mladých ľudí nezaujíma.
Je poľutovaniahodné, že symbol jednoty Slovanov – Svätopluk sa stáva symbolom konfliktov a nedemokratických postupov. Paradoxne ten istý dvojramenný kríž aký drží Svätopluk je aj na vlajke SR. Postup strany SAS je zrejme len odpútaním pozornosti od nesplnených predvolebných sľubov o tom, že chudobné Slovensko nebude finančne podporovať bankrotujúce krajiny EÚ.
Vytváranie pseudokomisií, ktoré majú rozhodovať o odstraňovaní symbolov Slovanov a Slovákov, je v 21. storočí a 21 rokov po páde komunizmu prejavom politického barbarstva.
Ešte poľutovaniahodnejšie je, že sa Slovenská republika pri tom stáva policajným štátom, ktorého politici nepochopili, že polícia platená z daní všetkých občanov, je tu v prvom rade na to aby chránila ich záujmy a nie na to, aby ich za to že ju živia, krvavo mlátila. Politici, ktorí to nechcú pochopiť preto nemajú nič spoločné s kresťanstvom ani s demokraciou.
Ak dnes bola polícia nasadená len kvôli tomu, že skupina mladých ľudí chcela vyjadriť svoj postoj k likvidácii symbolu Slovanov, čo možno očakávať od tejto polície v budúcnosti ak by došlo k štrajkom alebo k sociálnym nepokojom v súvislosti so svetovou hospodárskou krízou, ktorej koniec je v nedohľadne. Speje Slovensko opäť k streľbe do vlastných občanov?!
Vážení občania nebolo by načase žiadať poslanecké kluby aby vytvorili komisiu na prešetrenie politického zneužitia polície a jej neprimeraného a neadekvátneho zásahu proti mladým ľuďom?
Celá debata | RSS tejto debaty