Založ si blog

Harabin, keď nemáš, čo tajiť, prečo sa vykrúcaš ako na tanečnom parkete?

sm-0805-005c-harabinVS.rw

Očividné je to, že na Najvyššom súde chce kontrolovať zlodej zlodeja, ale ak by som bol na Harabinovom mieste ja, tak by som Mikloša s čistým svedomím na kontrolu pustil. Takto iba všetko nasvedčuje tomu, že Harabin svoje svedomie nemá čisté, keď Najvyšší súd bol pre kontrolórov opäť neprístupný.

Harabin tvrdí, že nič netají, no v hre je uznesenie Ústavného súdu. V pondelok 2. augusta boli kontrolóri s novým poverením na Najvyššom súde, ale Harabin začal argumentovať uznesením Ústavného súdu SR, ktoré podľa neho neumožňuje takúto kontrolu.

Rezort financií na to udelil Najvyššiemu súdu pokutu 33-tisíc eur a Štefanovi Harabinovi tisíc eur. (Ja by som určite nezaplatil pokutu tisíc eur, lebo moje svedomie je čisté. Takže Števko budeš sa brániť a nezaplatíš tých 1 000 eur?)

Skupine kontrolórov ministerstva financií sa ani včera nepodarilo urobiť kontrolu na Najvyššom súde (NS) SR a po telefonickom rozhovore z vrátnice najvyššieho súdu so zástupcami tejto inštitúcie kontrolóri budovu opustili.

Bol to už piaty opakovaný pokus o kontrolovanie hospodárenia Najvyššieho súdu, o ktoré sa rezort financií pokúša od štvrtka minulého týždňa.

Najvyšší súd (NS) SR trvá na nezávislej kontrole svojho hospodárenia. „Nemáme čo tajiť, prvé zmluvy z obdobia odkedy som predsedom, sú už na internete,“ vyhlásil v stredu vo svojom stanovisku predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

Najvyšší súd SR podľa jeho slov ako prvý zverejnil uzatvorené ekonomické zmluvy na internete. Ide o oblasť, kde sú vynakladané najväčšie finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu: informačnokomunikačné technológie.

Harabin tvrdí, že NS SR zašle k plánovanému ministerskému auditu list ministrovi financií SR Ivanovi Miklošovi. „Máme informácie, že po spolitizovanom audite budú odňaté financie Najvyššiemu súdu na asistentov pre sudcov a ďalšie prekážky v podobe odnímania kancelárií sudcom Najvyššieho súdu“.

Ministerstvo financií má právo kontrolovať zákonnosť, účelnosť a efektívnosť nakladania s verejnými prostriedkami na Najvyššom súde. Toto právo ministerstva je nespochybniteľné a okrem Harabina ho nikto nespochybňuje, lebo na rozdiel od predsedu Najvyššieho súdu nik nemá osobný dôvod, aby v takej jasnej záležitosti robil zo seba úplného hlupáka. Ak ho Harabin zo seba robí, tak iba preto, že všetky ostatné možnosti sú pre neho už len horšie.

Človek, ktorý v roku 2010 ako predseda Najvyššieho súdu robí presne to, čo chcel v roku 2006 ako minister spravodlivosti trestať, musí mať strach. Ak sa uchyľuje k nezákonnému a protiústavnému konaniu, tak je povinnosťou kontrolných orgánov zistiť, či tým nezakrýva ešte niečo horšie.

Harabin myslím, že už tá Tvoja taktika je v koncoch, keď už aj opozičný Smer tvrdí, že si mal umožniť ministrovi financií Ivanovi Miklošovi (SDKÚ) audit, tak by bol najvyšší čas umožniť urýchlene previesť kontrolu na Najvyššom súde a ak sú veci, ktoré by Ťa usvedčili z podvodov, tak by bolo dobre, aby Ti neumožnili zdupkať z tejto krajiny.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 254074x
Priemerná čítanosť článkov: 1012x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy