Založ si blog

Harabin, keď nemáš, čo tajiť, prečo sa vykrúcaš ako na tanečnom parkete?

sm-0805-005c-harabinVS.rw

Očividné je to, že na Najvyššom súde chce kontrolovať zlodej zlodeja, ale ak by som bol na Harabinovom mieste ja, tak by som Mikloša s čistým svedomím na kontrolu pustil. Takto iba všetko nasvedčuje tomu, že Harabin svoje svedomie nemá čisté, keď Najvyšší súd bol pre kontrolórov opäť neprístupný.

Harabin tvrdí, že nič netají, no v hre je uznesenie Ústavného súdu. V pondelok 2. augusta boli kontrolóri s novým poverením na Najvyššom súde, ale Harabin začal argumentovať uznesením Ústavného súdu SR, ktoré podľa neho neumožňuje takúto kontrolu.

Rezort financií na to udelil Najvyššiemu súdu pokutu 33-tisíc eur a Štefanovi Harabinovi tisíc eur. (Ja by som určite nezaplatil pokutu tisíc eur, lebo moje svedomie je čisté. Takže Števko budeš sa brániť a nezaplatíš tých 1 000 eur?)

Skupine kontrolórov ministerstva financií sa ani včera nepodarilo urobiť kontrolu na Najvyššom súde (NS) SR a po telefonickom rozhovore z vrátnice najvyššieho súdu so zástupcami tejto inštitúcie kontrolóri budovu opustili.

Bol to už piaty opakovaný pokus o kontrolovanie hospodárenia Najvyššieho súdu, o ktoré sa rezort financií pokúša od štvrtka minulého týždňa.

Najvyšší súd (NS) SR trvá na nezávislej kontrole svojho hospodárenia. „Nemáme čo tajiť, prvé zmluvy z obdobia odkedy som predsedom, sú už na internete,“ vyhlásil v stredu vo svojom stanovisku predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

Najvyšší súd SR podľa jeho slov ako prvý zverejnil uzatvorené ekonomické zmluvy na internete. Ide o oblasť, kde sú vynakladané najväčšie finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu: informačnokomunikačné technológie.

Harabin tvrdí, že NS SR zašle k plánovanému ministerskému auditu list ministrovi financií SR Ivanovi Miklošovi. „Máme informácie, že po spolitizovanom audite budú odňaté financie Najvyššiemu súdu na asistentov pre sudcov a ďalšie prekážky v podobe odnímania kancelárií sudcom Najvyššieho súdu“.

Ministerstvo financií má právo kontrolovať zákonnosť, účelnosť a efektívnosť nakladania s verejnými prostriedkami na Najvyššom súde. Toto právo ministerstva je nespochybniteľné a okrem Harabina ho nikto nespochybňuje, lebo na rozdiel od predsedu Najvyššieho súdu nik nemá osobný dôvod, aby v takej jasnej záležitosti robil zo seba úplného hlupáka. Ak ho Harabin zo seba robí, tak iba preto, že všetky ostatné možnosti sú pre neho už len horšie.

Človek, ktorý v roku 2010 ako predseda Najvyššieho súdu robí presne to, čo chcel v roku 2006 ako minister spravodlivosti trestať, musí mať strach. Ak sa uchyľuje k nezákonnému a protiústavnému konaniu, tak je povinnosťou kontrolných orgánov zistiť, či tým nezakrýva ešte niečo horšie.

Harabin myslím, že už tá Tvoja taktika je v koncoch, keď už aj opozičný Smer tvrdí, že si mal umožniť ministrovi financií Ivanovi Miklošovi (SDKÚ) audit, tak by bol najvyšší čas umožniť urýchlene previesť kontrolu na Najvyššom súde a ak sú veci, ktoré by Ťa usvedčili z podvodov, tak by bolo dobre, aby Ti neumožnili zdupkať z tejto krajiny.

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227315x
Priemerná čítanosť článkov: 917x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy