Založ si blog

Veru Anička je to ťažko stráviteľné, keď už nie si vo vláde…

belousovova-2010

Anna Belousovová sa dnes v parlamente prezentovala svojim vystúpením plným invektív a osobných útokov takým spôsobom, že na niečo také sa skutočne odhodlá iba človek, čo nemá chrbtovú kosť a ani štipku hanby. Zaútočila na celú koalíciu, ktorá sa podľa nej dostala do parlamentu podvodom.

Z nečestnosti obvinila Igora Matoviča, poslancov za Most-Híd a členov OKS z protislovenských postojov. Tí jej vystúpenie označili za slohové cvičenie so známkou nedostatočná. Matovič jej dokonca odkázal, že robí hanbu kresťanom, keď v minulosti ani nemukla proti zlodejčine, ktorá sa páchala bezbožným spôsobom.
Vaše predvolebné programy obsahovali množstvo klamstiev a nesplniteľných sľubov,“ uviedla Belousovová. Vláda chce podľa nej preniesť ťažkosti na občana v prospech kapitálu a pokračovať v privatizácii „rodinného striebra.“ Nadväzuje tak na odkaz dvoch kabinetov Mikuláša Dzurindu. Koalícia podľa nej nemôže priniesť novú politickú kultúru, lebo stojí na podplácaní a kupovaní poslancov, ktoré sa podľa nej malo diať za druhej vlády Mikuláša Dzurindu. Koaličným poslancom adresovala viacero osobných invektív. Vy ste to ani nečítali, vy len budete dvíhať svoje ručičky,“ vyhlásila.

Koalíciu považuje za ideovo roztrieštenú a nejednotnú, s minimálnym prienikom programov.Na obyčajných ľudí vám nakašľať. Zastupujú len svoje ciele…. Vy nie ste obyčajný človek, vy ste nečestný človek a politický špekulant. Som 15 rokov v politike a ešte ma nikto neohodnotil na 20 miliónov eur,“ uviedla na adresu Igora Matoviča. Poslancov za Most-Híd a členov OKS podľa nej spájajú protislovenské protinárodné záujmy. Nová vláda podľa nej rezignuje na energetickú bezpečnosť Slovenska a národnoštátne záujmy.

Kde beriete odvahu hovoriť o podvodoch na voličoch, o klamaní ľudí, keď predajom emisií za vašej vlády prišlo Slovensko o dve miliardy korún. Dodnes sa nikto neospravedlnil,“ reagovala poslankyňa za SDKÚ-DS Jarmila Tkáčová.
Strhnite si kríž, robíte hanbu kresťanom,“ vyzval podpredsedníčku SNS Matovič. Podľa jeho slov v minulom volebnom období „ani nemukla, keď sa tu bezbožným spôsobom páchala zlodejčina a vykrádačky.“

Ja ako občan v žiadnom prípade nechcem obhajovať terajšiu koalíciu, lebo je v nej hodne poslancov, ktorých by som najradšej videl na smetisku dejín a poniektorých aj za mrežami, ale vystúpenie podpredsedníčky SNS si aj z mojej strany nezaslúži lepšiu známku ako nedostatočnú.

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227310x
Priemerná čítanosť článkov: 917x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy