Založ si blog

Výbor pre ľudské práva odporučil neschváliť programové vyhlásenie Ivety Radičovej

Ako občan Slovenskej republiky by som sa veľmi rád dočítal, čo sú to za ľudia, ktorí sú vo výbore pre ľudské práva? Nejde mi totiž do hlavy, aký majú pádny dôvod na to aby nepodporili to, čo už roky očakáva väčšina obyvateľstva?

Teraz, keď predsedníčka vlády hovorí o gauneroch v politike, uchádza sa o dôveru v parlamente a konečne podala  tri trestné oznámenia pre podozrenia z korupcie, tak výbor pre ľudské práva  toto programové vyhlásenie odporučil neschváliť.

Radičová predstavila šesť prvoradých úloh, ktoré stoja pred jej vládou. Pre ľudí chce zabezpečiť dostatok pracovných príležitostí a znížiť sociálne riziká.

  • zdravé a udržateľné hospodárenie štátu,
  • nulová tolerancia korupcie a zabezpečenie prístupu k spravodlivosti,
  • dostatok pracovných príležitostí, ktoré znižujú sociálne riziká,
  • motivujúce podnikateľské prostredie a aktívna občianska spoločnosť,
  • vzdelaní ľudia a inovatívna spoločnosť,
  • prístup ku kvalitnej
    zdravotnej starostlivosti.

Veľkú časť svojho prejavu venovala spravodlivosti a nulovej tolerancii korupcie. „Gauneri sa neskryjú ani za veľké meno nadnárodnej spoločnosti, ale ani za kreslo v parlamente. Budú vytláčaní na okraj spoločnosti, ale aj za mreže,“ vyhlásila Radičová.

Povedala, že denne s ministrami nachádzajú po Ficových ľuďoch pre štát nevýhodné zmluvy a predražené nákupy.

Radičová zdôraznila, že jej vláda chce napraviť aj pomery v súdnictve, lebo v justícii panuje morálny rozklad.

Opatrenia proti korupcii sú najsilnejšími bodmi vládneho programu. Konkrétna je protikorupčná oblasť, kde sú jasné priority ako zúženie poslaneckej imunity.

Radičová si je istá, že získa pre program a vládu podporu poslancov. Myslím, že je skutočne na mieste otázka, prečo výbor pre ľudské práva  odporučil program neschváliť?

Skutočný a pravý dôvod bude skôr to, že aj ľudia, ktorí sú vo výbore pre ľudské práva – majú pošramotené svedomie a že už by mali byť dávno za mrežami!

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 254056x
Priemerná čítanosť článkov: 1012x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy