Založ si blog

Dokázali by žiť bez mobilov?

Čo mu jeb.? Haraší mu, alebo mu preskočilo? Určite takto každý zareaguje v momente ak v diaľke iba niekoľko metrov pred sebou zbadá jeho/ju a nevie o tom, že ten človek práve s niekým telefonuje, no počas rozhovoru oboma rukami gestikuluje, lebo má k svojmu mobilu na uchu napojené handfre zariadenie.

Azda ani nebudem ďaleko od pravdy, že tak rýchlo, ako sa vo svete rozbehli mobily a všelijaké mobilné siete, tak takto rýchlo nenapredovali ani najhroznejšie epidémie na svete. Či si to niektorí ľudia dokážu pripustiť, alebo nie, ale aj mobily sú teraz pre nich akousi „epidémiou“, ktorej sa už nedokážu zbaviť. Je to chorobná závislosť. Hlavne mladí teenegeri, tým v ich rukách mobily svietia takmer bez prestávky. V žiadnom prípade tu nechcem poukazovať na to, že tento systém je pre ľudstvo škodlivý, ale tá závislosť je očividná a že toto už nie je normálne,  to mi snáď dá za pravdu každý odborník.

Predošlý víkend sme sa s manželkou rozhodli prežiť ďaleko od mesta na čerstvom vzduchu v krásnom horskom prostredí v bratovej chate na okraji lesa. Brat so svojou polovičkou tam už boli o jeden deň skôr a tak nás tam pozvali telefonicky. Na chate sme mali každý svoj mobil a zhodou okolnosti všetky štyri majú iného výrobcu, takže sú spravované aj rôznymi spoločnosťami. (Veď iba na Slovensku j e ich toľko druhou, že by som ich tu hádam všetky ani nedokázal vymenovať, obzvlášť, keď som majiteľom iba jedného a aj hádam toho najlacnejšieho). Zhruba pred tromi rokmi spoločnosť nokia telefóny mala v ponuke dobrú akciu, tak som si jeden kúpil a na to ako často telefonujem, tak mne to bohato stačí.

Určite by sme sa my štyria počas víkendu v pohode zaobišli bez našich mobilov, ale to isté sa už nedá povedať o našich deťoch, ktoré nám, hlavne mamičkám často vyzváňali.

Všeobecne mám však taký pocit, že už je toho príliš: mobily, online filmy a počítače tak zdegenerujú ľudstvo, že sa ľudia od týchto závislosti nedokážu ani na chvíľu vzdať. Najnovší trend sú čím ďalej tým menšie prenosné notebooky, ktoré keď sa postupne aj cenovo priblížia k väčšine spotrebiteľov, tak na svete pribudne ďalšia epidémia, ktorou bude závislosť na počítačoch.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 252102x
Priemerná čítanosť článkov: 1004x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy