Založ si blog

Matovič už Ficovi dal mat, ale…

Určite nemusím vysvetľovať pojem Obyčajní ľudia. Sám sa pokladám za obyčajného človeka, ktorému v prvom rade  záleží na tom, aby v politike boli takí ľudia, ktorí budú zastávať nás obyčajných ľudí a budú robiť všetko preto, aby to v našej krajine fungovalo tak, ako si to praje väčšina obyvateľstva. No zatiaľ vždy sú v tejto oblasti šikovnejšie skupiny nenažrancov a podvodníkov, ktorým ide v prvom rade o ich vlastné blaho a ktorí dokážu využiť mnoho deravých miest v legislatíve, ale a aj v samotnej Ústave, len aby robili svoju politiku.

Za posledných 20 rokov nebolo takej vládnej koalície, ktorá by sa správala tak, aby som ako obyčajný človek cítil, že politici skutočne robia takú politiku, ktorá bude na Slovensku prinášať bohatú úrodu pre celý národ.

Teraz, keď sa do politiky dostalo pár nadšencov so 46timi či 47mimi požiadavkami nás obyčajných ľudí, tak som si aj ja povedal, že dám konečne svoj hlas ľuďom, ktorí sa postavia za presadenie týchto požiadaviek.

Fico mal možnosť presvedčiť sa o tom, že s Matovičom už rátať nemôže, ale je tu jeden tvrdý oriešok SDKÚ – kuvíci, ktorým Matovič a jeho skupina príliš nevoňajú. Je to pochopiteľné skúsení a nenásytní vlci ich budú radšej zosmiešňovať a pokladať za amatérov, lebo nepristúpili na ich špinavú hru, tak ako to za oných čias urobil Kaník, ktorý zapredal aj svoju stranu, len aby získal vysoký post. To, že bol iba figúrkou s ktorou si Dzurinda s Miklošom robili, čo sa im zachcelo, tak to Kaníka už vôbec netrápilo, hlavne že bol ministrom.

Zvláštnosťou je tá skutočnosť, že ministerstvo práce, sociálnych veci a rodiny má uvedenú prácu na prvom mieste, ale práca a jej zabezpečenie pre nezamestnaných občanov, tá im už až tak veľmi nevonia. Miesto toho iba pribúda viacej úradov práce a úradníkov na tieto úrady. Počet nezamestnaných stále stúpa a práca, ktorá živí nielen každého jednotlivca, ale celú spoločnosť (politikov nevynímajúc), tak v tejto oblasti politici očividne zlyhajú a ani nevidieť snahu, aby s tým urýchlene robili nejakú nápravu. Skutočne už by bol najvyšší čas, aby sa vládna koalícia postarala aj o občanov, a pouvažovala, či by nebolo vhodné investovať do  zakladania spoločnosti, ktoré by boli nápomocné tomu, aby nezamestnaní občania našli prácu. Potom by už nikto nemusel špekulovať nad tým, ako zarobiť peniaze tak, aby to trebárs nezaváňalo aj porušovaním zákonov.

Myslím si, že kuviky, ktoré Matoviča podozrievali z jeho nekalých úmyslov mali dostatok času a priestoru na to, aby sa presvedčili, že on a jeho ľudia sa nenechajú zapredať a že sú odkázaní na voľbu menšieho zla tj. podporovať koalíciu, len aby sa znovu nedostali k moci Fico so Slotom. Iste nebudem ďaleko od pravdy ak uvediem, že nieto divu, že prečo sa žiadna z požiadaviek Obyčajných ľudí nedostala medzi tézy, ktoré by figurovali vo vládnom programe. Predstavitelia SDKÚ si veľmi dobre uvedomujú, že toto by bol bič aj na nich samých a keby boli naozaj čistí, tak nevidím ani ten najmenší problém, aby sa tieto body do Vládneho programu dostali.

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227305x
Priemerná čítanosť článkov: 917x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy