Založ si blog

Blíži sa druhá vlna finančnej tsunami (2)

Tým, čo udržovalo schopnosť USA udržať si svoju vojenskú silu a odzbrojiť Sovietsky zväz, bolo právo tlačiť hajzelpapierovú menu a akceptáciu amerického dolára americkými spojencami čoby svetovej rezervnej meny.

Ale prečo spriaznené štáty s USA behom studenej vojny akceptovali status quo? Jednoduché! Všetci boli podvedení a prinútení uveriť, že bez ochrany Veľkého brata a jeho vojenského dosahu budú zhltnutí komunistickým strašiakom. Súhlasili, že budú pochodovať v rytme amerických vojenských „muzikantov“.

Ďalšia veľká otázka – prečo takzvaní „oslobodení“ bývalí komunistickí spojenci sovietskeho bloku naskočili na vlak? Jednoduché! Všetci verili ilúzii, ktorá bola pestovaná globálnymi bankami, vedenými Goldman Sachs, že obchodovanie a predávanie ich tovaru a služieb za hajzelpapierovú americkú rezervnú menu im zaistí nevýslovné bohatstvo a prosperitu.

Ale najväčšou hrou v tom bol gambit v Ázii. Japonsko, po desiatkach rokov krízy, ktorá nasledovala po prasknutí nehnuteľnostnej bubliny, nemalo prostriedky a schopnosť doviesť hru na ďalšiu úroveň, tak ako predvídali architekti z Goldman Sachs.

A najväčší prospech z toho mala Čína. Vyššie vedenie Goldman Sachs vyjednalo s čínskymi vodcami tajný pakt, keď výmenou za zorganizovanie najmasívnejšej injekcie amerického dolárového kapitálu a najmasovejšieho premiestnenia výrobných kapacít v histórii globálnej ekonomiky bude Čína recyklovať svoje ťažko nadobudnuté bohatstvo v americkej hajzelpapierovej mene do amerických štátnych dlhopisov a ďalších amerických dlhových inštrumentov. To bola nevyhnutná podmienka, ktorá musela predchádzať, kým globálne finančne kasíno postúpilo na novú úroveň hry.

Prečo? Nová hra

Finanční architekti z Goldman Sachs mali rámcový plán – ovládnuť globálne finančný systém. Dosiahnutím tejto finančnej moci bol tieňový bankový systém, keď nosníkom bol trh s derivátmi a sekuritizácia aktív, skutočných i syntetických. V stávke toho mohlo biť mnoho, stovky biliónov dolárov, a spôsobom, ako trh transformovať, bolo masívne leverage na všetkých úrovniach finančnej hry.

Ale v celkovej schéme existovala inherentná slabina – hrozba inflácie, presnejšie hyperinflácie. Také obrovské sumy likvidity v systéme nutne museli vyvolať znehodnotenie rezervnej meny a stratu dôvery systému.

Odtiaľ pramení potreba udržať na uzde cenovú infláciu a ilúziu, že kúpnu silu hajzlpapierovej rezervnej meny je možné udržať.

POKRAČOVANIE

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245211x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy