Založ si blog

Blíži sa druhá vlna finančnej tsunami

Od posledného štvrťroku 2008 viedli kľúčové globálne ekonomiky neúprosnú menovú vojnu, a zatiaľ čo tato konkurencia nebola doposiaľ antagonistická, skoro sa antagonistickou stane, pretože základné rozdiely sú nezlučiteľné / nezmieriteľné. Dôsledky pre globálnu ekonomiku budú devastujúce a pre normálnych ľudí je zaistená masívna nezamestnanosť a sociálne nepokoje.

Tvorcovia politiky v týchto štátoch, čeliac totálnemu kolapsu medzinárodnej finančnej architektúry, došli k záveru, že jediným riešením je kvantitatívne uvoľňovanie (tj. vstrekovanie likvidity), aby sa spasili banky „príliš veľké na krach“ a aby sa znovu nafúkli ich ekonomiky v kríze. Najlepšie je to vidieť tak, že americká vláda má technológiu, zvanú tlačiarenský lis (či dnes jeho elektronický ekvivalent), ktorá jej umožňuje vyrobiť toľko dolárov, koľko si praje, v podstate s nulovými nákladmi. A toto je jadrom problému!

Nezlučiteľné / nezmieriteľné rozdiely

Asi pred dvoma desiatkami rokov bolo globálnou finančnou elitou rozhodnuté, že rámec globálnej ekonomiky bude zostavený z:

1) Globálneho na derivátoch založeného finančného systému, kontrolovaného / riadeného americkou Federálnou rezervnou bankou a jej pridruženými globálnymi bankami vo vyspelých štátoch.

2) Premiestnenie výroby tovaru zo západu na východ, hlavne do Číny a Indie, aby „kŕmili“ rozvinuté ekonomiky. Celý systém bol postavený na jednoduchom princípe, že FEDom kontrolované globálne rezervné meny budú motorom rastu globálnej ekonomiky. Ide v podstate o imperialistický ekonomický princíp.

Ako náhle pochopíme základnú pravdu, že USA môžu vyrobiť toľko dolárov, koľko si prajú, za nulových nákladov, hneď to dostáva iný rozmer.

Keď si položíme otázku, čo je jadrom súčasného finančného problému, odpoveď je: ide o globálne nerovnováhy… západ spotrebováva príliš mnoho, zatiaľ, čo východ šetrí príliš mnoho a nespotrebováva dosť. Dá sa to ilustrovať obrovskými americkými obchodnými deficitmi na jednej strane a čínskymi masívnymi prebytkami na druhej strane.

Všetci súčasní vodcovia svetovej scény sú skorumpovaní do špiku kostí a ako takí nemajú záujem nazývať veci pravými menami a odhaliť inherentné rozpory v rámci existujúceho finančného systému.

Volanie po multipolárnom svete nemá zmyslu, keď je celý globálny finančný systém založený na unipolárnej rezervnej mene – americkom dolári. Je to inherentný rozpor v rámci súčasného systému a problémy s tým spojené nemožno vyriešiť ďalšou globálnou rezervnou menou založenou na zvláštnych právach čerpania MMF, ako to presadzovali niektoré štáty. Bolo to mŕtve už v okamžiku, keď sa to zrodilo!

Vodcovia Číny, Japonska a ropu vyvážajúce štáty Stredného východu stále preklínajú a nadávajú na súčasnú situáciu, ale nemajú odvahu, aby svoje presvedčenie vysvetlili svojim občanom, že boli podvedení finančníkmi z FEDu, jednajúceho podľa príkazov Goldman Sachs.

Aký vodca by sa aj odvážil pripustiť, že vymenil bohatstvo štátu za toaletné papiere?

Pantomíma hajzelpapierovej meny pokračuje.

Teraz sme dosiahli v tejto menovej vojne pat. Keď Sovietsky zväz nemohol pokračovať v udržovaní kroku a nákladov na jadrové odstrašenie a bol nútený zbankrotovať, rovnováha sa vychýlila v prospech aliancie NATO. (V skutočnosti je pravdou, že západ bol tesne pred krachom, a aby sa zachránil, bol zinscenovaný pád komunizmu a bezostyšne boli rozkradnuté a vypľundrované štáty východu.)

Ale to bolo pre USA a ich spojencov Pyrrhove víťazstvo.

POKRAČOVANIE

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245159x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy