Založ si blog

Invázia komárov na Zemplíne a peniaze na ich postrek…

V televíznych správach, hlavne na TA 3 donekonečna ospevujú štát, ako vláda uvoľnila milióny na postrek proti komárom. Doslova žasnem nad tým ako si mnohí občania, ale hlavne starostovia obci pochvaľujú, že štát na  túto háveď uvoľnil prostriedky, lebo obce na to nemajú.

Panebože, kedy tento národ pochopí, že štátu peniaze do kasy z neba nepadajú? Že koniec koncov aj tak toto všetko zaplatíme my sami!

Keby aspoň raz v živote poslanci, ale aj starostovia obci prehlásili, že keď je nedostatok peňazí tak, že sa zriekajú svojho mesačného platu a tieto peniaze venujú trebárs na ten postrek proti komárom. Myslím si, že takto by si určite naklonili aj voličov a tie peniaze by im až tak nechýbali, lebo aj tak za takú prácu, čo robia pre Slovensko si ani toľko nezaslúžia. (Česť výnimkám, aj keď tých by sa hádam dalo spočítať na prstoch jednej ruky.)

V súvislosti s komármi mi nedá, aby som nepoukázal na jeden z patentov, ktorý zhruba pred mesiacom spropagovali aj média: tuším, že to bol Mexičan, ktorý vymyslel jednoduché, ale veľmi účinné zariadenie na ničenie komárov. Princíp je úplne jednoduchý, spočíva v tom, že PET fľaša je upravená (s roztokom na, ktorý sa komáre vrhajú ako včely na med), tak aby sa už komáre z nej nedostali von a v tom špeciálnom roztoku uhynú. Totiž u nás na Slovensku je plastových fliaš neúrekom a určite by to bolo zdravšie pre občanov a aj podstatne lacnejšie, lebo ak ma pamäť neklame, tak ten chlapík si za svoj jeden takýto „lapač“ komárov stanovil cenu 3 Eura.

P.S. Pri vynaliezavosti Slovákov si myslím, že ten Mexičan by ani nepostrehol, že sme mu jeho patent ukradli a vyšlo by nás to ešte lacnejšie, veď taký roztok pripraviť pre našich pracovníkov v laboratóriách by nemal byť veľký problém a zároveň by sa ušetrili iné živočíchy a aj ľudia by sa vyhli škodlivinám, lebo nik ma nepresvedčí o tom, že ak postrek škodí komárom, že to neškodí aj iným živočíchom, či rastlinám a v neposlednom rade aj človeku.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Pellegrini raši tomáš

Pellegrini sľuboval lacnejšie potraviny. Ideme krok po kroku, garantujem, že vláda sa im venuje, zdôraznil

03.12.2023 15:00

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer) pre Pravdu priznal, že tri týždne dozadu dostal jeho rezort, ako aj ministerstvo financií úlohu spraviť analýzu.

Roxanka Kuželová

Svetový úspech malej Slovenky. Roxanka vyhrala v Dubaji tanečnú súťaž, hovorí anglicky, španielsky a učí sa čínštinu

03.12.2023 14:20

Na Vianoce bude mať sedem rokov a už dosiahla obrovský medzinárodný úspech.

žilinka

Špeciálna prokuratúra Pellegrinimu chýbať nebude. Žilinka má garantovať, že to bez nej zvládnu

03.12.2023 12:35

V rámci avizovaných zmien v trestných kódexoch Pellegrini neeviduje, že by malo prísť k zmene postavenia Špecializovaného trestného súdu.

Peter Pellegrini

Pellegrini chodí po Slovensku a premýšľa, či kandidovať za prezidenta. Dokedy sa rozhodne?

03.12.2023 11:48

Blížiace sa sviatočné obdobie chce Peter Pellegrini využiť na premýšľanie, či sa pustí do súboja o kreslo prezidenta.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 240614x
Priemerná čítanosť článkov: 959x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy