Založ si blog

Poriadne zvážte komu posielate svoj milodar!!!

Podvody_s_pomocou_Niekto_to_chce_zneuzit_OK-r650_res

Ľudský hyenizmus nemá hranice. Niekto sa snaží zneužiť výzvu vysokoškolského profesora na internete, aby ľudia pomohli zaplaveným obciam na východe republiky. V hromadne rozosielanom maile, ktorý sa šíri internetom rýchlosťou blesku, neznámy človek prepísal číslo účtu, kam majú ľudia posielať peniaze. Zhrozený je profesor, ktorý chcel pomôcť, aj starostka vodou postihnutej obce. Vec postúpila polícii. Upozorňujú, aby si ľudia vždy overili číslo účtu.

MARKOVCE/KOŠICE/BANSKÁ BYSTRICA. Povodne naštartovali množstvo charitatívnych organizácií, ktoré sa snažia postihnutým obciam pomôcť materiálne a cez rôzne zbierky. Individuálne sa ľudí snažia oslovovať aj niektoré osobnosti.

Pomôcť chcel aj vysokoškolský profesor

V posledných dňoch mnohí z nás dostali do mailových schránok výzvu profesora Jaroslava Daďa z Ekonomickej fakulty v Banskej Bystrici. Ľudí ním vyzýva k solidarite. Navrhuje pomoc obci Markovce pri Ondave buď materiálnou formou, alebo finančne. Uvádza aj adresu obecného úradu a číslo účtu. Dodáva, že ľudia môžu pomôcť aj obyvateľom Veľkej Lodiny, Kežmarku, Jarovníc, Gelnice, Plachtiniec, atď. Vyzýva priateľov, aby mail šírili po internete. „Ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič,“ uzatvára výzvu, v ktorej nechýba ani jeho kontakt na mobilný telefón.

Profesor v rozhovore pre Korzár potvrdil, že mail rozoslal asi pred dvoma týždňami: „Spontánne. V Poľsku som to videl na vlastné oči a potom som to videl aj na Slovensku, hoci len v médiách. Cítil som, že každý z nás musí niečo urobiť.“ Markovce si vybral, lebo starostku osobne pozná. Priznal, že mail sa internetom a facebookom rozšíril rýchlosťou blesku: „Sám som zostal prekvapený. Prijal som asi 200 telefonátov, stovky sms aj mailov. Je úžasné, ako veľmi chcú ľudia pomôcť.“

Šok: Niekto zmenil číslo účtu

Starostka Markoviec Valéria Eľková (HZDS) aktivitu akademika prijala s dojatím. „Stále nám niekto na základe mailu volal a chcel pomôcť. Žiaľ, minulý týždeň sa stalo niečo divné. Volali nám zmätení ľudia a chceli vedieť, aké číslo účtu má vlastne obec,“ spomína starostka.

Následne s hrôzou zistila, že neznámy príjemca mailu od profesora v texte zmenil číslo účtu: „Prvé čísla sedia, ale zvyšok je iný, vrátane banky. Tak toto je ľudský hyenizmus. Niekto chce pomôcť a iný chce zarobiť na nešťastí iných. Vec som ihneď postúpila kriminálnej polícii, ktorá to začala vyšetrovať.“

Zhrozený zostal aj profesor Daďo: „Chcel som dobre. V živote by mi nenapadlo, že to niekto môže takto zneužiť.“

Zástupkyňa košickej policajnej hovorkyne Jana Mesárová potvrdila, že prípadom sa zaoberajú michalovskí kriminalisti. „Vec je v štádiu vyšetrovania, preverujeme všetky dôležité okolnosti a skutočnosti,“ uviedla.

Upozornenie

Číslo účtu si overte

Starostka obce Markovce aj profesor vyzývajú všetkých potenciálnych darcov, aby si číslo účtu z mailu overili na obecnom úrade na telefónnom čísle obecného úradu 056/649 62 57. Správne číslo účtu je 426 965 3002/5600, podvodník ho prepísal na 420 199 1371/8360.

P.S. Ešte aj žobrákovi na ulici som dal drobné iba vtedy ak som sa presvedčil, že to nie je podvodník.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245203x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy