Založ si blog

Pokiaľ nie sme svojí…

Je to zvláštne, ale my muži prídeme k rozumu zakaždým až, keď sme už zakružkovaní obrúčkou a sme pod kontrolou našich polovičiek ako vtáci okružkovaní ornitológmi, ktoré sú pod ich drobnohľadom aj vďaka modernej technike, že dokážu namontovanými minivysielačkami kontrolovať ich pohyb.

Určite sa trápite tým, že k čomu vás chcem touto úvahou pritiahnuť, aby ste sa nad tým zamysleli?!

Momentálne už pol dňa som u mojej mladšej dcéry a strážim jej fenku Lunu a jej dve čerstvo narodené šteniatka, ktoré sa narodili pred 1O dňami. Viem, že ešte stále neviete, čo tým chcem povedať, ale ak uvediem, že aj moja dcéra sa iba nedávno nechala zakrúžkovať svojim po uši zaľúbeným priateľom, tak si už pravdepodobne budete takmer istí, že o čom chcem hovoriť. Viem, že ma moja dcéra zabije ak sa náhodou dozvie, že som ju tu takto poohováral, ale prečo by som to mal písať o niekom inom? Veď už len to mi chýba, aby ma cudzí ľudia po súdoch vláčili!

Kým títo dvaja holúbkovia vyše roka spolu chodili a pomerne rýchlo sa aj zasnúbili, tak už v tom období moja dcéra mala vo svojom byte fenu, ktorú si ponechala, keď ju našla vyhladovanú, vychudnutú a zafúľanú na ulici, lebo sa zatúlala svojmu majiteľovi a dcére sa ani počas troch dní nepodarilo jej gazdu nájsť.

A už som pri koreni veci: Kým naši zaľúbenci neboli zosobášení, tak zať sa nejako zvlášť nezaoberal myšlienkou nad tým, že ak už budú svoji, tak kvôli psovi už nebude môcť chodievať kam sa mu zachce a že ak budú nútení obaja byť na dlhšiu dobu preč z domu, že pri psovi bude potrebné aby ho niekto opatroval, obzvlášť ak je to taký prípad ako teraz, keď fena má aj šteňatá.

Takže v takýchto prípadoch by bolo pre našich mladých výhodou, keby už bola technika na takej úrovni, aby dali svojej fene na obojok vysielačku na diaľkové ovládanie a zároveň by v nej bolo zabudované otváranie a zatváranie dverí na byte, aby sa fena mohla isť vyvenčiť. Určite by s tým nebol žiadny problém, lebo Luna je veľmi inteligentná a určite by nezostala von pred blokom, lebo hlavne teraz ju inštinkt a matersvo ženú ku svojim šteňatám.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245182x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy