Založ si blog

Zase o jedného medveďa menej! Koľko ich ešte musí padnúť?

medvedjaborina1TASR_res

„My sa domnievame a sme presvedčení, že ide o toho medveďa. Môže sa časom ukázať, že bude ďalší problémový jedinec, ale zatiaľ sme presvedčení, že ide o toho problémového medveďa,“ odpovedal Peter Spitzkopf zo Štátnych lesov TANAP-u na otázku, či ide o medveďa, ktorý pred pár dňami napadol lesného robotníka v Lysej Poľane.

Takmer sa stáva pravidlom, že niekde dôjde k stretu človeka s medveďom a potom v novinách vidíme titulky ako napr. tento: Medveďov v tatranských osadách pribúda, strašia ľudí

Riaditeľ Správy TANAP-u sa ešte pred odstrelom medveďa vyjadril, že na vine je človek a ja sa pripájam k jeho názoru.

My ľudia akoby sme si nechceli uvedomiť, že nás je čím ďalej, tým viac, ale zároveň sa stávame nenažratými: mnohí vyzbierajú každoročne takmer všetky lesné plody. Firmy na ťažbu dreva, tie ak by mohli, tak v kuse 24 hodín denne by rúbali lesy, len aby čo najviac z toho vytrieskali.

Akoby nám nestačili lykožrúty a prírodne katastrofy, tak ešte sa nájdu aj nedisciplinovaní ľudia, ktorí z ľahostajnosti spôsobujú lesné požiare. Tak, čo tým úbohým medveďom nakoniec zostáva?

Veď aj človek ak je v úzkych a chce prežiť, tak siahne na život inému človeku a tu sa ideme zamýšľať a vyjadrovať k tomu tým spôsobom, že medvede je potrebné vykántriť.

69239MEDVED

Hádam by bolo najlepšie vystrieľať všetkých  medveďov a bol by pokoj. Veď načo ich stvoriteľ stvoril, keď nám iba škodia?

Aspoň nám zostane viac malín, čučoriedok a aj včelári sa nebudú musieť obávať o svoje úle. Lenže či skutočne nie je iné riešenie, tak to ozaj stojí za vážne zamyslenie!

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245207x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy