Založ si blog

Aj dospelý, obzvlášť senior by tak pohotovo nezareagoval

300445_HgAFEf

Skutočne, klobúk dole pred pohotovou vynaliezavosťou dnešnej mladej generácie.

Nejaký ten piatok už žijem na tejto planéte, takže môžem porovnávať, ale dovolím si tvrdiť, že máloktorý z nás starších by takto pohotovo zareagoval ako mladý sotva desať ročný chalan z nášho bloku.

Manželka mi minulý týždeň porozprávala ako sa zachoval jej žiak. Tým, že on vie, že som dozorcom výťahov v našom vežiaku, tak sa jej v škole opýtal: Pani učiteľka ako často váš manžel čistí výťahové šachty? Manželka trochu zaskočená takouto otázkou sa ho spýtala prečo sa na to pýtaš? Žiak jej odvetil, viete, keď som sa viezol výťahom do nášho bytu, tak mi do šachty spadla pomerne dôležitá súčiastka z lega.

07rcjsk_stavba

Moja manželka na to zareagovala: A ty si myslíš, že kvôli tomu môj manžel ti bude liezť do šachty? No chalan sa pohotovo vynašiel a odpovedal, tak ja tam vhodím kľúče od bytu a potom mi vyberie kľúče aj tú súčiastku.

Pochopiteľne ak by za mnou prišiel, tak mu na počkanie vyjdem v ústrety, no vyzerá to tak, že tá súčiastka až taká veľmi dôležitá pre neho nebola, alebo už pri tých svojich iných hračkách už na to lego aj zabudol.

Viem niekto si v duchu môže popod nos zašomrať: No už s väčšou koninou som tu ani nemohol prísť, ale keď sa nad tým človek trochu zamyslí, tak mi musí dať za pravdu, že mladá generácia je ďaleko vyspelejšia ako my, keď sme boli takí mladí.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245213x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy