Založ si blog

Cirkev si odo mňa servítku pred ústami nezaslúži

415170VATIKAN

Veľká  noc je najväčším sviatkom kresťanov. Jej tohtoročné  oslavy sú však zatienené viacerými sexuálnymi škandálmi cirkvi.

V poslednom období vyplávalo na povrch už mnoho svinstiev, aké napáchali poniektorí pedofilní predstavitelia cirkvi. Myslím si, že najlepším riešením by bolo, aby cirkev zrušila celibát a bol by svätý pokoj. Veď ani pápež neprejavuje veľkú ochotu ospravedlniť sa svojim veriacim ovečkám za dehonestujúce skutky, ktoré napáchali jeho podriadení cirkevní hodnostári.

2612716-papez-v-praze-ii

Vatikán má pod sebou aj gréckokatolícku cirkev v ktorej celibát nie je, ale nezabúda tvrdiť, že také niečo je v rozpore s Ježišovým učením. Veď takto vlastne kašle na svojich rímskokatolíckych veriacich.
Veriaci, ktorí nesúhlasia s celibátom, tí by najlepšie urobili ak by prestúpili ku gréckokatolíkom. Títo farári celibát nemajú, ale liturgia je rovnaká ako rímskokatolícka, a takisto patria pod Vatikán. Zároveň sú ich kňazi otvorenejší a určite aj viac rozumejú veciam ako je rodina, takmer všetci majú svoje vlastné rodiny. Z vlastných skúsenosti poznajú rodinné problémy. Veľmi dobre vedia ako to je, keď kňaz nespí celú noc, lebo jeho dieťa je choré, alebo mu rastú zuby. Taký farár potom na omši môže svojim veriacim ovečkám hovoriť oveľa dôveryhodnejšie o rodinných problémoch ako farár s celibátom, ktorý žiadne takéto skúsenosti nemá.

Verím, že dobrí ľudia budú na dobrých veciach  spolupracovať aj bez vysokej cirkevnej politiky.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245201x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy