Založ si blog

V Indii schválili právo na vzdelanie

Painting_PSS

Konečne aj v Indii sa všetky deti vo veku od šesť do štrnásť rokov dočkali toho, že sa môžu dožadovať školskej dochádzky.

Podľa odhadov bolo iba v Dillí 1,5 milióna pracujúcich detí, ktoré väčšinou nechodili do školy. Pochádzali z najnižších vrstiev a rôznych menšinových skupín a živili sa iba tak, že preberali odpad na hromadných skládkach. Neexistoval žiaden systém, ktorý by im zabezpečil miesta v základných školách. Pre tieto deti bolo veľmi ťažké dostať sa čo i len do vládou platenej školy, ktorých je tam navyše ešte stále veľmi málo.

Aký to paradox, tak v Indii bolo zopár miliónov školopovinných deti, ktoré by v nedávnej minulosti veľmi radi chodili do školy, ale nemohli si to dovoliť, no u nás štát poskytuje rómskym deťom všetky výhody na aké si len rómske organizácie spomenú. V posledných rokoch dokonca vláda dala na podnet týchto organizácii (mimoriadne pre túto etnickú skupinu školopovinných deti) postaviť vo väčších mestách nové školy so všetkými najmodernejšími vymoženosťami a k niektorým dokonca ešte postavili aj bazény a telocvične, a aj napriek tomu sa mnohým deťom tejto etnickej skupiny nechce chodiť do školy.

Skutočne je to až neuveriteľné, že poslanci NRSR po celý čas nedokázali vymyslieť a uzákoniť také predpisy aby boli rodičia za týchto svojich záškolákov primerane potrestaní.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245217x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy