Založ si blog

Slovenská morálka je totálne a načisto zvrátená

Toľko rozprávok, čo majú dnešné decká, či už v knižniciach, či priamo nahraných na cédečkách, už ani nehovoriac o televízii v ktorej môžu pozerať rozprávky na viacerých kanáloch či už kreslené, bábkové, alebo hrané hercami. Doslova, majú toho od výmyslu sveta a často ani nevedia, že ktoré rozprávky majú skôr pozerať. Napriek tomu sú mnohé decká unudené a až do takej miery, že nad tým skutočne niekedy až rozum zostáva stáť.
Čerstvý príklad mám zo včerajška: bolo poobede niečo po 13 hodine, keď som sa vracal s dcériným psom z prechádzky po lese, aby som cestou späť odrezal zo tri vetvičky bahniatok do kostola na dnešnú Kvetnú nedeľu. A musím uznať, že som dal féne Lune poriadne zabrať. Ešte šťastie, že lesom miestami pretekal potôčik, lebo z horúčavy aká panovala (na toto pomerne skoré jarné obdobie), tak tá chudera by došla domov s poriadne dlhým jazykom. Prešli sme spolu dobrých 10 kilometrov kopcovitým terénom a ešte šťastie, že jej spred nosa uletel statný bažant, lebo ešte by mi náhodný poľovník udelil pokutu, lebo niet pochyb o tom, že by mu zlomila väz, veď ho prenasledovala dobrých 50 metrov, ale vysvetľujte psovi, že už nemá šancu takého tvora uloviť, keď bažant stúpal od zeme stále vyššie a nakoniec aj tak preletel ponad husté krovie.

Teraz si Luna vyčíta, že ten bažant s ňou tak vypiekol

Teraz si Luna vyčíta, že ten bažant s ňou tak vypiekol

Boli sme zhruba uprostred sídliska, keď už z diaľky som zbadal asi 6 ročného chlapca ako sa neprimerane zabával a to doslova nedôstojným spôsobom, upozornil som ho, že keby sa viacerí takto správali, tak by to naše sídlisko vyzeralo veľmi škaredo. Stál na tzv. vyvýšenej okrasnej záhradke ohradenej drevenými hranolmi na ktorej sú vysadené malé nízkokmenné stromčeky. Veselo si rukami naberal hlinu a zároveň ju rozhadzoval na vedľajší chodník. Pekne som sa mu prihovoril: Počúvaj kamarát toto budeš aj zametať? Veď toto sa nepatrí robiť, do tej hliny budú teraz na jar sadiť tulipány a Ty ju stade vyhadzuješ, pozri sa ako nepekne teraz tento chodník vyzerá. To sa nevieš inakšie hrať? Veď si zober loptu a zavolaj si kamarátov a môžete hrať futbal. Doslova som ostal v šoku po jeho odpovedi: ja sa nudím a kamarátov nemám, takže sa nemám s kým hrať. Nedalo mi a preto som mu ďalej dohováral, že neverím, že nemá kamarátov, veď býva v bloku a tak určite nejakých kamarátov musí mať. No ešte vo väčšom šoku som ostal, keď ten sopliačisko očividne znervóznel a už len dodal, choď preč a daj mi pokoj!

V duchu som sa nostalgický zamyslel nad tým, že keby niečo také bolo za našich čias, že by sme my mali také vymoženosti, toľko hračiek a rozprávok od výmyslu sveta, ako majú deti dnes a hlavne počítače, tak ako sa poznám – ja by som vo svojom živote určite netrel biedu a nepocítil by som taký stav ako je tvrdá drina „na kôrku čerstvého chleba“ a to najmä v dnešných časoch, keď poctivú prácu si málokto váži, hlavne takí ľudia, ktorí ako prví by si mali vážiť tých ľudí, lebo robia ešte aj na ich blaho. Tým skromným ľuďom totiž slová podvod a nekalosť sú zatiaľ našťastie na hony vzdialené. (Myslím, že ľudí, ktorí by si mali vážiť tých pracovitých a skromných občanov, tak vám ako čitateľom už hádam ani viac priblížiť nemusím, lebo toto je už tuším aj deťom na základnej škole úplne jasné.)

Laco

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227291x
Priemerná čítanosť článkov: 916x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy