Založ si blog

Politici berte si príklad zo zlatého slávika!

rdetr_www.kepfeltoltes.hu_SKRECOKPredvolebná kampaň naberá na obrátkach a aféry lietajú vzduchom ako drevené domy – roztrieskané pri amerických hurikánoch.

Mám takúto výzvu slovenským politikom, prípadne radu: V jednej rozprávke sa píše ako sa stal škriatok čestným občanom krajiny a potom ho dokonca chceli pasovať za kráľa. Niečo podobné bolo aj včera večer v Českej televízii pri odovzdávaní ceny – Spevák roka. Cenu získal dlhoročný zlatý slávik Karel Gott.
Pri odovzdávaní ceny mu moderátor Karel Šíp vtipne naznačil, že by mohol kandidovať na prezidenta a Gott na túto jeho poznámku takto zareagoval: veď ja ani neviem ako sa kladú vence a preto budem radšej spievať pokiaľ budem môcť a pokiaľ ma budú chcieť počúvať moji poslucháči.
Týmto Gottovým výrokom chcem politikom naznačiť, že z neho by si mnohí mali brať príklad, lebo určite by urobili lepšie, keby sa naďalej venovali svojmu pôvodnému povolaniu a nie politike. Aspoň by takto neškodili štátu, práve naopak úžitok by z nich mali ich zamestnávatelia. Pochopiteľne iba v tom prípade ak by boli takí pylní ako sú pri válovoch v politike. No treba uznať, že vidina rýchleho zbohatnutia je oveľa prednejšia ako poctivá práca, takže takejto ponuke nie každý dokáže odolať.

Laco

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227312x
Priemerná čítanosť článkov: 917x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy