Založ si blog

Politici berte si príklad zo zlatého slávika!

rdetr_www.kepfeltoltes.hu_SKRECOKPredvolebná kampaň naberá na obrátkach a aféry lietajú vzduchom ako drevené domy – roztrieskané pri amerických hurikánoch.

Mám takúto výzvu slovenským politikom, prípadne radu: V jednej rozprávke sa píše ako sa stal škriatok čestným občanom krajiny a potom ho dokonca chceli pasovať za kráľa. Niečo podobné bolo aj včera večer v Českej televízii pri odovzdávaní ceny – Spevák roka. Cenu získal dlhoročný zlatý slávik Karel Gott.
Pri odovzdávaní ceny mu moderátor Karel Šíp vtipne naznačil, že by mohol kandidovať na prezidenta a Gott na túto jeho poznámku takto zareagoval: veď ja ani neviem ako sa kladú vence a preto budem radšej spievať pokiaľ budem môcť a pokiaľ ma budú chcieť počúvať moji poslucháči.
Týmto Gottovým výrokom chcem politikom naznačiť, že z neho by si mnohí mali brať príklad, lebo určite by urobili lepšie, keby sa naďalej venovali svojmu pôvodnému povolaniu a nie politike. Aspoň by takto neškodili štátu, práve naopak úžitok by z nich mali ich zamestnávatelia. Pochopiteľne iba v tom prípade ak by boli takí pylní ako sú pri válovoch v politike. No treba uznať, že vidina rýchleho zbohatnutia je oveľa prednejšia ako poctivá práca, takže takejto ponuke nie každý dokáže odolať.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Izrael / Hamas /

Hamas podľa úradu izraelského premiéra odmietol návrh dohody o rukojemníkoch

14.04.2024 10:20

Dokument predložili sprostredkovatelia vyjednávaní medzi Izraelčanmi a Hamasom.

Sydney

Polícia identifikovala páchateľa útoku v Sydney, trpel duševnou poruchou

14.04.2024 08:24

V nákupnom centre prišlo o život najmenej šesť ľudí.

Ľubomíra Adamčiová, pacientka

Rakovina neznamená smrť. Mne pomohli najbližší, viera a včasná prevencia, hovorí Ľubomíra

14.04.2024 08:00

Správa o onkologickej diagnóze nie je koniec sveta, prízvukuje žena, ktorá s vážnou chorobou bojovala viac ako rok a odvtedy je v remisii.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 247079x
Priemerná čítanosť článkov: 984x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy