Založ si blog

E- pay karty pre občanov Luníka IX.

Na Slovensku sa rysuje projekt, ktorý konečne prinúti žiť neprispôsobivých Rómov tak ako sa patrí! No ešte to ani nie je schválené a už sú tu prvé protesty.

Všetci veľmi dobre vieme prečo obyvatelia Luníka IX nesúhlasia s tzv. bezhotovostnými kartami, lebo za tým všetkým sú úžerníci, ktorým sa veľmi dobre darí zdierať túto bedač. Karty majú zaviesť život bez peňazí vo vrecku a tým by konečne ubudlo množstvo neplatičov za vodu, kúrenie, plyn a elektrinu. Samozrejme takto by sa prestalo dariť úžerníkom.

Starosta Luníka IX. Ladislav Šaňa je zásadne proti kartám. „Ľudia si potrebujú zaplatiť lekárov, dopravu, 3 alebo 4 eurá na deň riešením nie sú,“ skonštatoval Šaňa a tvrdil, že je to voči Rómom diskriminácia. „Nemôžeme predsa vytvárať zákony len pre Rómov.“ (Zvláštne argumenty: zrazu ľudia potrebujú platiť lekárov a dopravu. Pokiaľ viem tak lekárska starostlivosť je u nás bezplatná a mestskú dopravu väčšina Rómov využíva na čierno. No oni zrazu potrebujú platiť!)

„Nechceme e-pay karty. Nechceme brať sociálne dávky. Chceme rovnaké práva ako Slováci. Chceme prácu. Diskriminujú nás,“ tvrdili včera pri proteste niektorí obyvatelia sídliska.

Išlo o ich reakciu na úvahy o zavádzaní tzv. bezhotovostných kariet ministerstvom práce pre sociálne odkázané spoločenstvá. Ľudia v hmotnej núdzi by si zavedením takéhoto systému vyberali dávky po častiach každý deň. Automaticky by sa im z kariet sťahovali napríklad platby za vodu, elektrinu či plyn. Má ísť o jedno z opatrení na zlepšenie súčasnej situácie Rómov. (Jednoznačne treba úžerníkom skomplikovať cestu k peniazom od tých, ktorí živoria a tu jasne vidieť, že proti takému opatreniu neprotestujú obyčajní Rómovia, ale že sú za tým iba špekulanti, ktorí tento štát t.j. nás všetkých iba vyciciavajú.)

Štátna tajomníčka rezortu práce Lucia Nicholsonová (SaS) s týmito argumentmi nesúhlasí. „E-pay karty nemajú byť zavádzané len pre Rómov, ale pre všetkých poberateľov dávok v hmotnej núdzi.“ Podľa nej sú informácie vytrhnuté z kontextu, o diskriminácii sa hovoriť nedá. „E-pay karty majú Rómom pomôcť. Majú ich chrániť pred úžerníkmi, neplatičstvom aj nízkou mierou hospodárnosti.“

E-pay karty sa majú zaviesť začiatkom budúceho roka. „Obrátime sa na Európsku úniu. Nevidíme inú možnosť,“ uzavrel starosta Šaňa. (Kladiem si otázku na koho by sa obrátil ak by naša vláda postupovala tak ako Francúzi? Tí neprispôsobivým Rómom ukázali cestu, že sa majú vrátiť tam odkiaľ prišli! No u nás sa zatiaľ slušní ľudia bránia pred neprispôsobivými Rómami múrmi, ale už aj toto Rómovia kritizujú diskrimináciou.)

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Exprezident sa chváli tým, že vďaka Luniku IX je Hlavná ulica taká krásna

23.10.2017

Otvorená spoveď exprezidenta Schustera: Odhalenie z detstva, v jeho izbe sa odohrávalo peklo „Otec pil a bil ma, hovorí dnes bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Bol tvrdý a išiel si za svojim. A aj vďaka nemu dosiahol prezident Schuster vo svojej kariére tak veľa.“ O tom, aký bol otec exprezidenta Rudolfa Schustera (83), vie len málokto: „Mal som otca, ktorý [...]

Paradox, natočí sa film a až po jeho zhliadnutí sa poškodení prebúdzajú!

22.10.2017

Veru, takí sme my Slováci /česť výnimkám/, poniektorým ľuďom sa až príliš ukrivdilo počas vládnutia Mečiara, no ich problémy sa skrývali pod koberec, a po natočení filmu Únos a filmu Mečiar – hlavne po ich zhliadnutí v kinách – sa zrazu roztrhlo vrece so sťažnosťami na Mečiara a pomaly niet dňa v ktorom by v médiách nefiguroval nejaký článok k tejto [...]

vojna na Ukrajine, dron

ONLINE: USA upravili HIMARS-y pre Ukrajinu. Nedostrelia do Ruska

06.12.2022 06:15, aktualizované: 08:00

Raketové systémy HIMARS pre Ukrajinu majú upravený softvér aj hardvér, aby nemohli strieľať rakety na vzdialenosť väčšiu ako približne 80 km.

Ján Budaj

Minister Budaj: Vydesení stojíme pred faktom, že rozkradneme štát a už to nikto nenapraví

06.12.2022 06:06

Tarabov návrh o ochrane prírody je návratom do stredoveku. Chce zničiť národné parky, tvrdí v podcaste denníka Pravda minister životného prostredia Ján Budaj.

Elon Musk

Čo si Elon Musk myslí o Ukrajine a Rusku a je pre svet nebezpečný?

06.12.2022 06:00

Má peniaze, moc a Twitter. Elon Musk je najbohatším človekom na svete. Akú má víziu pre ľudstvo?

Miroslav Kollár

Kollár sa stretol s Dzurindom. Hlas demokratického voliča nesmie prepadnúť, Matovič môže za 90 percent problémov

06.12.2022 05:55

Do boja o demokratického voliča preto vstupuje aj Miroslav Kollár, líder strany Spolu.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 246
Celková čítanosť: 224814x
Priemerná čítanosť článkov: 914x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy