Založ si blog

E- pay karty pre občanov Luníka IX.

Na Slovensku sa rysuje projekt, ktorý konečne prinúti žiť neprispôsobivých Rómov tak ako sa patrí! No ešte to ani nie je schválené a už sú tu prvé protesty.

Všetci veľmi dobre vieme prečo obyvatelia Luníka IX nesúhlasia s tzv. bezhotovostnými kartami, lebo za tým všetkým sú úžerníci, ktorým sa veľmi dobre darí zdierať túto bedač. Karty majú zaviesť život bez peňazí vo vrecku a tým by konečne ubudlo množstvo neplatičov za vodu, kúrenie, plyn a elektrinu. Samozrejme takto by sa prestalo dariť úžerníkom.

Starosta Luníka IX. Ladislav Šaňa je zásadne proti kartám. „Ľudia si potrebujú zaplatiť lekárov, dopravu, 3 alebo 4 eurá na deň riešením nie sú,“ skonštatoval Šaňa a tvrdil, že je to voči Rómom diskriminácia. „Nemôžeme predsa vytvárať zákony len pre Rómov.“ (Zvláštne argumenty: zrazu ľudia potrebujú platiť lekárov a dopravu. Pokiaľ viem tak lekárska starostlivosť je u nás bezplatná a mestskú dopravu väčšina Rómov využíva na čierno. No oni zrazu potrebujú platiť!)

„Nechceme e-pay karty. Nechceme brať sociálne dávky. Chceme rovnaké práva ako Slováci. Chceme prácu. Diskriminujú nás,“ tvrdili včera pri proteste niektorí obyvatelia sídliska.

Išlo o ich reakciu na úvahy o zavádzaní tzv. bezhotovostných kariet ministerstvom práce pre sociálne odkázané spoločenstvá. Ľudia v hmotnej núdzi by si zavedením takéhoto systému vyberali dávky po častiach každý deň. Automaticky by sa im z kariet sťahovali napríklad platby za vodu, elektrinu či plyn. Má ísť o jedno z opatrení na zlepšenie súčasnej situácie Rómov. (Jednoznačne treba úžerníkom skomplikovať cestu k peniazom od tých, ktorí živoria a tu jasne vidieť, že proti takému opatreniu neprotestujú obyčajní Rómovia, ale že sú za tým iba špekulanti, ktorí tento štát t.j. nás všetkých iba vyciciavajú.)

Štátna tajomníčka rezortu práce Lucia Nicholsonová (SaS) s týmito argumentmi nesúhlasí. „E-pay karty nemajú byť zavádzané len pre Rómov, ale pre všetkých poberateľov dávok v hmotnej núdzi.“ Podľa nej sú informácie vytrhnuté z kontextu, o diskriminácii sa hovoriť nedá. „E-pay karty majú Rómom pomôcť. Majú ich chrániť pred úžerníkmi, neplatičstvom aj nízkou mierou hospodárnosti.“

E-pay karty sa majú zaviesť začiatkom budúceho roka. „Obrátime sa na Európsku úniu. Nevidíme inú možnosť,“ uzavrel starosta Šaňa. (Kladiem si otázku na koho by sa obrátil ak by naša vláda postupovala tak ako Francúzi? Tí neprispôsobivým Rómom ukázali cestu, že sa majú vrátiť tam odkiaľ prišli! No u nás sa zatiaľ slušní ľudia bránia pred neprispôsobivými Rómami múrmi, ale už aj toto Rómovia kritizujú diskrimináciou.)

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

voľby, volebná schránka, urna

Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb v SR neovplyvnia

02.06.2023 16:53

Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú na Slovensku konať 30. septembra, označil za dôležitý akt v rámci demokratického systému.

ČR Praha SR MO Sklenár Černochová Stretnutie

Minister Sklenár: Systém protivzdušnej obrany by mohla zaobstarať ešte táto vláda

02.06.2023 16:20

Minister obrany Martin Sklenár rokoval s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou.

Žiaci / Telesná výchova / Telocvik /

Splnomocnenec vlády verí v schválenie tretej hodiny telesnej, Kollár pripustil zmenu postoja

02.06.2023 16:19

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona.

nemocnica bory

Pacienti žiadajú prehodnotiť postoj VšZP k zmluve pre nemocnicu Bory

02.06.2023 16:01

Proces zazmluvňovania s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti stále prebieha a poisťovňa postupne posudzuje žiadosti, ktoré dostáva.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 249
Celková čítanosť: 232343x
Priemerná čítanosť článkov: 933x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy