Založ si blog

Pán poslanec Ľ. Vážny chcel by som počuť Vaše vyjadrenie k platom manažérov v USS

Manažéri Železníc SR poberali platy ako prezident SR. Minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ján Figeľ sa kritický vyjadril k vysokým platom manažérov Železníc SR a to najmä počas krízy. Železnice SR vykazovali počas celého obdobia vysoké straty, ale predchodca nového ministra Ľubomír Vážny (Smer-SD) sa vyjadril k platom manažérov Železníc SR takto: Že toto je normálne, lebo za menší plat by takú zodpovednú funkciu nechcel nikto robiť.

Skutočne by som si veľmi rád vypočul odpoveď pána Vážneho na túto otázku: Čo to je za zodpovednosť, keď spoločnosť nemá žiadne zisky?

Keby U.S. Steel Košice boli stratové iba jeden jediný týždeň, tak by manažérske posty boli každú chvíľu obsadzované novými ľuďmi, no, ale tým ide v prvom rade stále iba o zisk, a také niečo sa o slovenských železniciach nedá tvrdiť.

Je to samozrejmá vec, že ja sa od exministra nikdy odpovede nedočkám, ale sa tomu ani príliš nečudujem, že bol taký štedrý pri rozdávaní štátnych peňazí, keď on sám poberal vysoký plat za nič. Veď celý rezort riadil tak, že všade bolo len plno káuz a nič pozitívne: stačí sa pozrieť iba na predražené diaľnice…

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ján Figeľ odvolal z funkcie člena Správnej rady Železníc SR Dušana Švantnera, ktorý bol bývalým štátnym tajomníkom ministerstva dopravy. Taktiež odvolal bývalého vedúceho služobného úradu ministerstva dopravy Andreja Holáka. Ten bol členom dozornej rady štátneho podniku Letové prevádzkové služby SR.

Snáď po týchto odvolaniach už začne aj v Železniciach SR svitať na lepšie časy, lebo kradnúť tam už hádam ani nieto z čoho.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Pellegrini raši tomáš

Pellegrini sľuboval lacnejšie potraviny. Ideme krok po kroku, garantujem, že vláda sa im venuje, zdôraznil

03.12.2023 15:00

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer) pre Pravdu priznal, že tri týždne dozadu dostal jeho rezort, ako aj ministerstvo financií úlohu spraviť analýzu.

Roxanka Kuželová

Svetový úspech malej Slovenky. Roxanka vyhrala v Dubaji tanečnú súťaž, hovorí anglicky, španielsky a učí sa čínštinu

03.12.2023 14:20

Na Vianoce bude mať sedem rokov a už dosiahla obrovský medzinárodný úspech.

žilinka

Špeciálna prokuratúra Pellegrinimu chýbať nebude. Žilinka má garantovať, že to bez nej zvládnu

03.12.2023 12:35

V rámci avizovaných zmien v trestných kódexoch Pellegrini neeviduje, že by malo prísť k zmene postavenia Špecializovaného trestného súdu.

Peter Pellegrini

Pellegrini chodí po Slovensku a premýšľa, či kandidovať za prezidenta. Dokedy sa rozhodne?

03.12.2023 11:48

Blížiace sa sviatočné obdobie chce Peter Pellegrini využiť na premýšľanie, či sa pustí do súboja o kreslo prezidenta.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 240612x
Priemerná čítanosť článkov: 959x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy