Založ si blog

Ryba smrdí od hlavy a poriadky treba začať robiť v parlamente!

Nový policajný prezident Jaroslav Spišiak by si mal pozorne všímať aj politikov (tých súčasných, ale aj bývalých) a „s upratovaním by mal začať v parlamente“.

Mafia, ktorú naháňal, keď bol policajným viceprezidentom do roku 2006, však zlodejčinu zdokonalila. Už v tom čase mali jej šéfovia biele goliere, stretávali sa na greene, na konskom póle a večerali s poslancami.

Potvrdil to sám Spišiak v roku 2004, keď povedal, že chápadlá organizovaného zločinu siahajú až do Národnej rady. „O niektorých ľuďoch vieme presne, o niektorých máme len operatívne informácie. Snažíme sa nájsť dôkazy, ktoré by obstáli aj pred súdmi, a toto prepojenie eliminovať,“ povedal Spišiak pre už neexistujúci týždenník Formát.

Nový policajný prezident má dnes pred sebou väčšiu výzvu, ako každý deň zastavovať géčkové Mercedesy s vyholenými hlavami  vnútri a chytať výpalníkov pri čine.

Kedy, ak nie dnes, je správny čas na to, aby polícia konečne nezačala šliapať na krk len malým podvodníkom, ale aj ľuďom v naleštených topánkach a doteraz nedotknuteľným miliardovým gangstrom, ktorí z koženého kresla okrádali a okrádajú štát, cez zmanipulované verejné obstarávania a predražené štátne zákazky.

Od pamätného výroku z roku 2004 sa veľa nezmenilo. Aj dnes máme v parlamente poslancov, ktorí podpisovali predražené faktúry za tender, ktorý visel len na nástenke a všimli si ho len kamaráti predsedu vtedajšej vládnej strany. Poslancov, pre ktorých v čase, keď boli ministrami, bola najdrahšia ponuka najlepšia. Hlavne, že mýto bude.

Máme aj nových, bežných občanov, ktorí vystúpili z bavorákov, ale za emisie štátu nedoplatili dve miliardy korún, ktoré nechali zarobiť svojim šikovným poradcom. Všetko nakoniec zaplatili a zaplatia občania.

Spišiak by však nemal zabúdať ani na bývalých politikov zo svojej starej policajnej éry, ktorí keď v roku 2006 skončili, rozprávkovo zbohatli a pritom neboli vo funkcii ani rok.

Akurát boli v správnom čase na správnom ministerstve, keď sa predávali strategické podniky.

Treba veriť, že sa Spišiak v súkromnom sektore naučil, že čas sú peniaze, a bude konať rýchlejšie. Naposledy končil v polícii ako človek, ktorý niečo dokázal. Bolo by fajn, keby tak raz v budúcnosti končil opäť. Aj v tomto volebnom období prídu podozrivé tendre. Tak ako sa Spišiak nebál mafie, nemal by sa báť ani tých, čo sú pri moci a riešiť okrádanie štátu rýchlejšie, ako si noví miliardári začnú štátne peniaze užívať. Ostáva len veriť, že aj Lipšic mu bude kryť chrbát a že mafia ho neodstráni skôr ako sa do toho stihne pustiť.

Skutočne ide Hegervi o to najlepšie pre Slovákov?

24.01.2023

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb). „Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde [...]

Súhlasím s Pelegriniho vyjadreniami k predčasným voľbám

23.01.2023

Hlas žiada predčasné voľby do konca júna. Pellegrini tvrdí, že na odkladanie predčasných parlamentných volieb do septembra nie je žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu Peter Pellegrini. [...]

Očkovacia kampaň na Slovensku je agresívna, propagandistická a málo informatívna.

01.08.2021

Peter Weiss, apeluje, že pred treťou vlnou je potrebné urobiť komunikačný aj strategický zvrat. „Vakcinačná kampaň zlyháva a vláda tento svoj neúspech teraz kompenzuje tvrdosťou prijímaných opatrení. To podľa Petra Weissa vyvoláva reakciu nespokojných ľudí, ktorí začali protestovať v uliciach.“ Oproti máju stúpol počet respondentov, ktorí odmietajú očkovanie. Z [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 227289x
Priemerná čítanosť článkov: 916x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy