Založ si blog

Stačí zverejniť len Fica? SDKÚ, čo tak priznať sa aj k svojim hriechom!

Možno nie je problém ukázať staré dohody, ale je sporné postaviť vec tak, že na základe uznesenia sa zverejnia najprv všetky bežiace kontrakty a následne všetky podpísané zmluvy za celé štvorročné obdobie vlády Roberta Fica, ako to spravila Radičová.

Keby vláda okrem rozhodnutia, že platiť budú iba zmluvy zverejnené na webe, prijala aj rozhodnutie, že na tlačovkách bude informovať len o uzneseniach, ktorých znenie má zverejnené na svojej stránke, určite ľahšie by sa o nich písali komentáre.

No všeobecnú predstavu o pláne zverejňovať všetky budúce aj časť minulých zmlúv, pri ktorých sa vynakladajú verejné zdroje, si človek môže spraviť aj z toho, čo Radičová s Miklošom povedali novinárom.

S prvou polovicou nápadu možno len súhlasiť. Čím prehľadnejšie bude vynakladanie spoločných prostriedkov, tým lepšie. Treba priznať, že na tomto opatrení vidieť priepastný rozdiel medzi minulou a súčasnou koalíciou , lebo predstava, že Slota s Mečiarom podporia návrh, ktorý ide proti podstate toho, prečo chcú byť vo vláde, je z iného sveta.

Opatrný však treba byť pri časti o spätnom zverejňovaní.

Základná otázka znie – keď už rozkrývame minulosť, prečo sa zastaviť v roku 2006? Prečo sa nevrátiť ešte o štyri či osem rokov dozadu? Takéto rozdeľovanie vytvára nespravodlivý rozdiel medzi zmluvami, čo podpisovali Ficovi a Dzurindovi ľudia, ktorí pritom tiež neboli žiadni šampióni v transparentnosti.

Že Fico bol horší? Lenže dôležitejšie je to, že za koho sa kradlo viac?!  V normálnom štáte by mali platiť rovnaké pravidlá pre každého. Či kšeftoval s modrými, alebo červenými. Takto časť návrhu zaváňa skôr vybavovaním si politických účtov než koncepčným prístupom k zverejňovaniu.

Najnovšie sa objavila aj čerstvá správa, že novú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú (SDKÚ) čakalo na ministerstve prekvapenie, keď zistila, že Exministerka spravodlivosti Viera Petríková si zriadila na ministerstve spravodlivosti masážny salón.

Na poskytovanie masérskych služieb Petríková zazmluvnila masérku Lenku Petríkovú. Tá tvrdí, že ministerku predtým nepoznala a sú len menovkyne. Jedna masáž vyšla rezort mesačne okolo 800 eur. Za poslednú faktúru zaplatili daňoví poplatníci vyše 1 300 eur. Peniaze na to išli zo sociálneho fondu na ministerstve. Nová šéfka rezortu chce zmluvu s masérkou Petríkovou zrušiť.

Masérka oslovila rezort iniciatívne, zmluvu uzatvárala s bývalým vedúcim služobného úradu na ministerstve Vlastimilom Pavlikovským. Spočiatku to bolo na čas určitý do 31. decembra 2009, neskôr ju dodatkom predĺžili o rok. Vraj pre spokojnosť zamestnancov. Masérka povedala, že ministerka Petríková chodila na masáže aj dvakrát týždenne. Zamestnancov úradu masírovali cez pracovný čas. Relax si však museli nadrábať polhodinu mesačne.

To sa im žilo, keď to neplatili z vlastného vrecka, len je otázne, či to nebolo tak aj za Dzurindu? Možno, že sa raz dozvieme ešte väčšie pikošky.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 254089x
Priemerná čítanosť článkov: 1012x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy