Založ si blog

Sedem ročný chlapec sa utopil vo fontáne…

fontana-r439_res

V sobotu v Košiciach spadlo dieťa bez dozoru dospelých do hlbokej vody v mestskej fontáne a utopilo sa. Policajné vyšetrovanie môže smerovať k matke, ale aj k správcovi parku.

Je to naozaj smutné, keď vyhasne taký mladý život, no nedá mi položiť tu otázku: kde je zodpovednosť rodičov? Tragédiou sa skončila cesta mladej ženy z Turne nad Bodvou do Košíc. Ráno po príchode do mesta sa jej sedemročný chlapec stratil v Mestskom parku. Keď syna nenašla s pomocou príbuzných, zavolala políciu.

Policajti niekoľko hodín bezvýsledne pátrali po okolí. Okolo štvrtej popoludní požiadali hasičov, aby prehľadali veľkú fontánu v parku. Ich podozrenie sa potvrdilo po polhodine. Chlapcov otec je vo väzení a do Košíc prišli, aby navštívili otca vo väzení. O jednej tam mali mať nástup. Ešte predtým však matka volala hasičom, že sa jej chlapec stratil. Hasiči ho hneď išli hľadať v ochranných oblekoch a pomocou nafukovacieho člna v neprehľadnej vode objavili mŕtve telo, ktoré už bolo celé stuhnuté. Zdravotnícki záchranári sa ho ešte snažili zachrániť a napojili chlapca na EKG, ale žiadnu činnosť srdca už nezaevidovali.

Po ich odchode polícia priviezla matku, aby syna identifikovala. Keď to s plačom urobila, záchranári ju odviedli do sanitky.

Polícia  utopenie dieťaťa vyšetruje ako usmrtenie. Prikláňa sa k verzii, že išlo o nešťastnú náhodu. „Pravdepodobne spadol do fontány. Lekár predbežne ako príčinu smrti určil udusenie utopením a nariadil pitvu,“ povedala zástupkyňa košickej policajnej hovorkyne Jana Mésarová.

V čase tragédie z trysiek fontány striekala voda. Vypli ju v okamihu, keď telo chlapca hasiči vyťahovali von. Voda v nej aj v dôsledku posledných dažďov mala približne jeden a pol metra, hasičom siahala po prsia.

Majiteľ jednej z najväčších bratislavských firiem na mestské fontány a záhradné jazierka sa tomu čuduje.
„To nie je nutné, hoci pokiaľ viem, neexistuje žiaden predpis, ktorý by určoval hĺbku takýchto vodných plôch. Rozhodujúca je bezpečnosť, preto v takom prípade tam majú byť zábradlia alebo ochranné rošty po okrajoch,“ povedal podnikateľ.

Fontána, do ktorej spadol chlapec, má strmé steny, voda je hlboká hneď pri okraji. V okolí nej sú len tabule, na ktorých Správa mestskej zelene zakazuje vstup do jej „telesa“.

Dovolil by som si tento prípad spochybniť a to v tom bode, že ak by tam bolo zábradlie, tak by sa ten chlapec neutopil! Samozrejme je to smutná udalosť, ale pokiaľ by sa to stalo 3 – 4 ročnému dieťaťu, tak by som si to vedel predstaviť, lenže sedem ročný chalan pokiaľ nie je doslovne retardovaný „na mozog“, tak tam jednoducho z ničoho nič nemôže spadnúť. Skôr si myslím, že on sa tam jednoznačne chcel vykúpať a ak by tam aj bolo zábradlie, tak by tam vliezol.

Mimochodom ešte donedávna som na tieto miesta chodieval venčiť dcérinho psa a v letnom období som si často pri tej fontáne posedel: mnoho rodičov sa tam chodí so svojimi ratolesťami popozerať na fontánu a posedieť si pri nej v čerstvom vlažnom vzduchu, ale všetci vedia, že tam musia na svoje deti dávať lepší pozor a zvýšiť  svoju pozornosť kvôli bezpečnosti, lebo vieme dobre, že čo asi najviac deti láka ak nie voda?!

Vôbec by ma neprekvapila aj takáto správa, že po niekoľkých dňoch by sa zistilo, že k utopeniu tohto chlapca bol niekto nápomocný, lebo ak som dobre pochopil, tak všetko nasvedčuje tomu, že tento chlapec bol Róm a vieme veľmi dobré akí sú medzi nami niektorí ľudia na toto etnikum obzvlášť zameraní!!!

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245171x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy