Založ si blog

Aj na Slovensku by mali žiaci bozkávať nohy svojim učiteľom!

nova-chripka-ucitel-nakazenie-skola-skoly-jupiterimages

Predvčerom, keď sme sa autom vracali s mojou polovičkou z väčšieho nákupu a chcel som zaparkovať na obvyklom mieste pri našom bloku, tak ma moja manželka upozornila, že asi by bolo lepšie s našim autom parkovať niekde inde, lebo jednému svojmu žiakovi ide dať 5 z matematiky a takto predídeme tomu aby nám auto voľajako poškodil. Totiž nie je vylúčená tá alternatíva, že nám ten sopliak auto poškodí! Pred piatimi rokmi sa pravdepodobne takto zachoval niektorý z tých jej zasranov, lebo vtedy naše ešte čerstvo zakúpené auto, som po dvoch týždňoch našiel  poškriabané na boku, takmer po celej dĺžke – počnúc blatníkom nad zadnou nápravou cez oboje dvere až k spätnému zrkadlu a auto sme kúpili 19.7. 2005 – takže v čase prázdnin.

A dnes som si skutočne zhodou okolnosti prečítal článok, že Sýrsky učiteľ matematiky dal na súkromnej škole v Saudskej Arábii žiakom možnosť získať otázky zo záverečného matematického textu, alebo vopred desať hodnotiacich bodov k dobru tak, že si nechával za známky bozkať nohy.

V prvom prípade mu museli pobozkať nohy, v druhom čelo. V matematike málo zdatní žiaci si výsledok radšej poistili obojím. Informoval o tom list Saudi Gazette. Rodičia niektorých žiakov chcú na učiteľa podať sťažnosť.

Veci sa odohrávali v škole Al-Bara, čo znamená nevinnosť. Trinásťročný Abdulmuhsín bol jedným z tých, ktorý zvolili zoznam otázok za bozk nôh. Štyridsaťdvaročný učiteľ vraj žiakov povzbudzoval, aby sa do praxe zapojili. „Kamarát mu pobozkal nohy aj čelo, aby dostal otázky aj desať bodov k dobru,“ popísal situáciu Abdulmuhsín.

Matka jedného zo žiakov na liste napísala, že podá sťažnosť na ministerstvo školstva. „Učitelia predsa majú byť žiakom dobrým príkladom,“ vyhlásila.

Keď som si túto správu dočítal, tak som si povedal nebolo by lepšie keby si aj moja manželka dala bozkať nohy tomu svojmu sopliakovi a za to by mu dala 4 na vysvedčenie? Takto by sme aspoň mali istotu, že už nám naše auto nik nepoškriabe, lebo v opačnom prípade sa budem môcť sťažovať iba ak na markizáckej Lampárni. Policajti totiž iba zopakujú to isté ako pred 5 rokmi, že si moje poškodené auto odfotia, spíšu zápisnicu a spýtajú sa ma, či mám podozrenie na konkrétneho páchateľa?!

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245147x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy