Založ si blog

Panebože, keď už toto nie je predvolebný ťah, tak ja som pápež

10307407- 1premier-robert-fico-na-nav-teve-grecka

Klamal by som, ak by som napísal, že je mi jedno koho budú ľudia voliť, ale to, čo stvára Fico, tak to je už skutočne vrchol. Doslova zneužíva premiérske kreslo všade kde sa len dá, aby znovu uspel vo voľbách.

Žasnem nad tým ako si tento človek verí, ale o to viac budem žasnúť nad tým, ak mu na jeho veľké gestá voliči naletia.

Verejne prehlásiť, že Grékom neverí a že im nič nepožičia ak neznížia svoj sociálny štandard a ešte k tomu im kladie podmienky, tak toto je už naozaj silná káva.

Prehlasovať, že pokiaľ nebudú schválené konkrétne zmeny v hospodárení krajiny v ich domácom parlamente a až tak im Slovensko poskytne finančnú pomoc, toto sú už skutočne silné reči. Tvrdím, že Fico si tieto prehlásenia mohol  odpustiť. (Pravda, už sme si pomaly aj zvykli na jeho prehlásenia, lebo za posledné štyri roky ich bolo neúrekom.)

No keď sa niekomu zapáči moc a strašne rád by sa udržal v premiérskom kresle aj ďalšie štyri roky, tak nie je nič jednoduchšie, ako prehlásiť toto: Moja vláda žiadny bianko šek Grécku neposkytne. Akékoľvek rozhodnutie o pôžičke musí byť podmienené reálnymi rozhodnutiami Grécka. Znížia sa o 25 percent platy v štátnej správe v Grécku, znížia sa dôchodky a odstránia sa všetky sociálne výhody, na ktoré Grécko nemá. Dovtedy vláda nebude rozhodovať o žiadnej pomoci. Ale Fico nezabudol dodať, že neverí v schopnosť gréckeho parlamentu prijať takéto zmeny.

Pokiaľ by Fico bol skutočne chlap na svojom mieste a stál by za svojimi rozhodnutiami, tak teoreticky by mu to aj mohlo vyjsť, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou by ho parlament podržal, no či by také niečo nechala EÚ len tak bez vážnych opatrení, tak všetci veľmi dobre vieme, že to by dobre nedopadlo. (Takže ako to vidím ja? Pokiaľ Fico vyhrá voľby a bude naďalej premiérom, tak z toho, čo teraz prehlasuje nebude vôbec nič a nehne  proti tomu ani prstom.)

Určite sa nájdu oponenti a začnú polemizovať: Prečo so všetkým, čo nám diktuje EÚ by sme mali súhlasiť? No netreba zabúdať na to, že pri vstupe do EÚ sa podpísali zmluvy. Takže je veľmi otázne, či si niečo také môže Slovensko dovoliť?

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245210x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy