Založ si blog

Kým má drobec pár mesiacov, tak ťuťu muťu, a ak má 2 roky a viac, tak ho ideme prizabiť!

42996-usmev4

Skutočne je to s nami ľuďmi naozaj na zamyslenie (pochopiteľne nehádžem všetkých do jedného vreca), ale doslova žasnem nad tým ako sa každý manželský pár, alebo aj ešte nezosobášený pár teší svojmu prírastku do rodiny.

Pokiaľ je to maličké klbko, tak ho všetci obskakujú, bozkávaniu nie je konca kraja a keď ten drobec podrastie a začne chodiť, tak sa v mnohých prípadoch karta obráti o 180 stupňov a začínajú ceremónie: Toto nesmieš! Kam to lezieš? Necháš to! Daj mi pokoj! Choď sa hrať! Prípadne otravuj otca, dedka, alebo babku! V tom lepšom prípade, by sa toto všetko ešte dalo ako tak tolerovať, ale keď poniektorý rodič na tohto svojho drobca spustí spŕšku vulgárnych slov, nepríčetne na neho vrieska a potom ho ešte aj vytrieska, tak také niečo sa už skutočne nedá nazvať rodičovskou výchovou.

obrazky-vtipne

Viem, že nie je to ľahké. Sám som niečím podobným prešiel, ale stále som sa ovládol, hoci som skutočne mal, čo robiť, aby som tomu predišiel.

Neviem to posúdiť v prípade, keď je v rodine jedináčik, ale často dochádza k takýmto bojovým scénam v prípadoch, keď rodič chráni mladšieho súrodenca pred starším.

Aj my s manželkou sme prežívali často takéto pekelné muky, najmä, keď staršia dcérka žiarlila na svoju mladšiu sestričku, ona vtedy nedokázala pochopiť, že my tú mladšiu chránime iba preto, aby ju neprizabila. Ona si to vysvetľovala po svojom, že my máme radšej tú mladšiu a preto ešte oveľa intenzívnejšie a zákernejšie útočila na svoju sestričku. Ako som už uviedol, ja som sa ešte dokázal ovládať, ale moja polovička, (možno tým, že si užila ako učiteľka mnohých šarvátok medzi žiakmi v škole), tak tá to v mnohých prípadoch už nemienila tolerovať a naložila staršej dcére tak, že už ja som sa nedokázal na to prizerať a musel zachraňovať situáciu. Vedel som, že manželka chcela vždy iba to najlepšie, ale v takých prípadoch to skutočne aby mal človek nervy z ocele.

Z vlastných skúsenosti preto môžem poradiť mladým rodičom, pokiaľ môžete snažte sa vyhnúť fyzickým trestom, lebo to bude mať dlhodobé následky na vašich deťoch a môže byť, že si to uvedomíte až vtedy, keď už bude príliš neskoro. (Veď nakoniec teraz je aj zákon, ktorý zakazuje biť deti! Hoci si ani neviem predstaviť kto a ako by to dokázal ustrážiť? Iba v jednom bloku, alebo vežiaku ak sa niečo podobné vyskytne počas jedného dňa v 3 – 4 bytoch, tak takýto postoj k deťom v celej krajine by musela sledovať armáda policajtov).

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245164x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy