Založ si blog

Kým má drobec pár mesiacov, tak ťuťu muťu, a ak má 2 roky a viac, tak ho ideme prizabiť!

42996-usmev4

Skutočne je to s nami ľuďmi naozaj na zamyslenie (pochopiteľne nehádžem všetkých do jedného vreca), ale doslova žasnem nad tým ako sa každý manželský pár, alebo aj ešte nezosobášený pár teší svojmu prírastku do rodiny.

Pokiaľ je to maličké klbko, tak ho všetci obskakujú, bozkávaniu nie je konca kraja a keď ten drobec podrastie a začne chodiť, tak sa v mnohých prípadoch karta obráti o 180 stupňov a začínajú ceremónie: Toto nesmieš! Kam to lezieš? Necháš to! Daj mi pokoj! Choď sa hrať! Prípadne otravuj otca, dedka, alebo babku! V tom lepšom prípade, by sa toto všetko ešte dalo ako tak tolerovať, ale keď poniektorý rodič na tohto svojho drobca spustí spŕšku vulgárnych slov, nepríčetne na neho vrieska a potom ho ešte aj vytrieska, tak také niečo sa už skutočne nedá nazvať rodičovskou výchovou.

obrazky-vtipne

Viem, že nie je to ľahké. Sám som niečím podobným prešiel, ale stále som sa ovládol, hoci som skutočne mal, čo robiť, aby som tomu predišiel.

Neviem to posúdiť v prípade, keď je v rodine jedináčik, ale často dochádza k takýmto bojovým scénam v prípadoch, keď rodič chráni mladšieho súrodenca pred starším.

Aj my s manželkou sme prežívali často takéto pekelné muky, najmä, keď staršia dcérka žiarlila na svoju mladšiu sestričku, ona vtedy nedokázala pochopiť, že my tú mladšiu chránime iba preto, aby ju neprizabila. Ona si to vysvetľovala po svojom, že my máme radšej tú mladšiu a preto ešte oveľa intenzívnejšie a zákernejšie útočila na svoju sestričku. Ako som už uviedol, ja som sa ešte dokázal ovládať, ale moja polovička, (možno tým, že si užila ako učiteľka mnohých šarvátok medzi žiakmi v škole), tak tá to v mnohých prípadoch už nemienila tolerovať a naložila staršej dcére tak, že už ja som sa nedokázal na to prizerať a musel zachraňovať situáciu. Vedel som, že manželka chcela vždy iba to najlepšie, ale v takých prípadoch to skutočne aby mal človek nervy z ocele.

Z vlastných skúsenosti preto môžem poradiť mladým rodičom, pokiaľ môžete snažte sa vyhnúť fyzickým trestom, lebo to bude mať dlhodobé následky na vašich deťoch a môže byť, že si to uvedomíte až vtedy, keď už bude príliš neskoro. (Veď nakoniec teraz je aj zákon, ktorý zakazuje biť deti! Hoci si ani neviem predstaviť kto a ako by to dokázal ustrážiť? Iba v jednom bloku, alebo vežiaku ak sa niečo podobné vyskytne počas jedného dňa v 3 – 4 bytoch, tak takýto postoj k deťom v celej krajine by musela sledovať armáda policajtov).

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

španielsko, turizmus, protest, F1, barcelona

„Váš luxus, naša bieda.“ Na Malorke opäť protestovali proti masovej turistike

22.07.2024 09:26

Pred ôsmimi týždňami vyšlo podľa organizátorov do ulíc v Palme de Mallorca okolo 25 000 miestnych obyvateľov.

izrael, gaza, palestína

Izrael nariadil evakuáciu civilistov z východnej časti mesta Chán Júnis

22.07.2024 08:25

Izrael uviedol, že v oblasti plánuje operáciu proti obnoveným raketovým útokom a aktivitám militantov.

Joe Manchin

Senátor Joe Manchin zvažuje kandidatúru na prezidenta USA

22.07.2024 08:03

Senátor ešte predtým, ako prezident Joe Biden oznámil, že odstupuje z kampane za svoje znovuzvolenie, vyzval Bidena, aby prenechal miesto mladším.

2355120357

Masakre a hrdinovia v Minsku. Vojaci bez munície hádzali zápalné fľaše, Hitlerovho hlavného okupanta zabila chyžná. Čo sa potom s ňou stalo?

22.07.2024 08:00

Tento mesiac uplynulo 80 rokov od oslobodenia Minsku. Nemecká okupácia bieloruského mesta trvala 1100 dní. Dlhé mesiace utrpenia mali veľkých hrdinov.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 254173x
Priemerná čítanosť článkov: 1013x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy