Založ si blog

Lama, či ťava, čo na tom, je to jedno a to isté

lama

Využil som dnešné jarné a mimoriadne nádherné slnko na regeneráciu svojich síl, prípadne aj na chytenie mierneho bronzu. Vybral som sa do známeho Čermeľského údolia v ktorom ma, čo nevidieť začať svoju letnú sezónu Košičanom dobré známa lokomotíva Katka, ktorú deti milujú. Jej konečnou stanicou je rekreačné stredisko Alpinka a tam ja často chodievam. Dnes som postrehol, že tam pribudlo nové zariadenie a bol to vskutku výborný nápad. Ten kto s tým nápadom tam prišiel, tak on skutočne nebude toho nikdy ľutovať, lebo tam začal stavať veľmi atraktívny areál hlavne pre malé deti. Aby som bol presný, je to šikovne oplotený malý areál s dreveným plotom na ktorom je pekným písmom vypálený pútač s nápisom priamo do dosky: Vozenie na koňoch. Pri bráne je aj pokladňa, ktorá  síce na prvý pohľad vyzerá ako obyčajná drevená latrína, ale takisto je na nej pekne vypálený nápis: Pokladňa. Okrem troch, či štyroch koní, tam držia aj lamu a pravdepodobne aj ju využívajú na vozenie celkom malých detičiek.

tava

Sedel som v blízkosti spomenutého areálu a počas môjho vyhrievania sa na slniečku som ostal doslova šokovaný z toho ako reagovali prichádzajúce deti k tomuto areálu spolu so svojimi rodičmi.

Nezávisle na sebe zhruba 10 až 12 deti pri pohľade na uviazanú lamu k stromu zareagovalo týmto spôsobom: aha ťava. No pokiaľ by to boli úplne malé detičky, tak by som sa nad tým ani nepozastavoval, ale, keď takto reagovali deti vo veku asi 9 – 10 rokov, takto už skutočne stoji za zváženie.

rusen-katka-118856

Stále zdôrazňujem, že dnešné deti sú skutočne vyspelé, lebo napríklad ovládaním počítača vás už minimálne päťročný sopliak strčí ako sa vraví do vrecka, no aby deti nevedeli rozlíšiť lamu od ťavy, tak to milí rodičia je potrebné niečo s tým robiť. Treba dopriať svojim deťom aj niečo iné ako sú MP 3 a počítače. Keď už nie isť s deťmi priamo do ZOO na exkurziu, tak aspoň sa s deťmi porozprávať o prírode a o tom, čo nás obklopuje, lebo zakrátko sa môže stať, že naše deti si budú pliesť osla s poníkom, kozu s kamzíkom, alebo soba s jeleňom.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

žilinka

Špeciálna prokuratúra Pellegrinimu chýbať nebude. Žilinka má garantovať, že to bez nej zvládnu

03.12.2023 12:35

V rámci avizovaných zmien v trestných kódexoch Pellegrini neeviduje, že by malo prísť k zmene postavenia Špecializovaného trestného súdu.

Peter Pellegrini

Pellegrini chodí po Slovensku a premýšľa, či kandidovať za prezidenta. Dokedy sa rozhodne?

03.12.2023 11:48

Blížiace sa sviatočné obdobie chce Peter Pellegrini využiť na premýšľanie, či sa pustí do súboja o kreslo prezidenta.

France Israel Palestinians

Konflit v Gaze sa 'prelial' do Paríža. Islamista zabil nemeckého turistu

03.12.2023 11:23

Francúz, podozrivý z vraždy nemeckého turistu v centre Paríža, polícii povedal, že ho rozrušila situácia v Pásme Gazy.

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Veľké autá cez Donovaly neprejdú, cesta je ako klzisko

03.12.2023 11:16

Na horskom priechode Donovaly sa nachádza zľadovatený sneh do 2 cm. Uzavreli ho spolu horským priechodom Príslop pre vozidlá s dĺžkou nad 10 metrov.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 240583x
Priemerná čítanosť článkov: 958x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy