Založ si blog

Lama, či ťava, čo na tom, je to jedno a to isté

lama

Využil som dnešné jarné a mimoriadne nádherné slnko na regeneráciu svojich síl, prípadne aj na chytenie mierneho bronzu. Vybral som sa do známeho Čermeľského údolia v ktorom ma, čo nevidieť začať svoju letnú sezónu Košičanom dobré známa lokomotíva Katka, ktorú deti milujú. Jej konečnou stanicou je rekreačné stredisko Alpinka a tam ja často chodievam. Dnes som postrehol, že tam pribudlo nové zariadenie a bol to vskutku výborný nápad. Ten kto s tým nápadom tam prišiel, tak on skutočne nebude toho nikdy ľutovať, lebo tam začal stavať veľmi atraktívny areál hlavne pre malé deti. Aby som bol presný, je to šikovne oplotený malý areál s dreveným plotom na ktorom je pekným písmom vypálený pútač s nápisom priamo do dosky: Vozenie na koňoch. Pri bráne je aj pokladňa, ktorá  síce na prvý pohľad vyzerá ako obyčajná drevená latrína, ale takisto je na nej pekne vypálený nápis: Pokladňa. Okrem troch, či štyroch koní, tam držia aj lamu a pravdepodobne aj ju využívajú na vozenie celkom malých detičiek.

tava

Sedel som v blízkosti spomenutého areálu a počas môjho vyhrievania sa na slniečku som ostal doslova šokovaný z toho ako reagovali prichádzajúce deti k tomuto areálu spolu so svojimi rodičmi.

Nezávisle na sebe zhruba 10 až 12 deti pri pohľade na uviazanú lamu k stromu zareagovalo týmto spôsobom: aha ťava. No pokiaľ by to boli úplne malé detičky, tak by som sa nad tým ani nepozastavoval, ale, keď takto reagovali deti vo veku asi 9 – 10 rokov, takto už skutočne stoji za zváženie.

rusen-katka-118856

Stále zdôrazňujem, že dnešné deti sú skutočne vyspelé, lebo napríklad ovládaním počítača vás už minimálne päťročný sopliak strčí ako sa vraví do vrecka, no aby deti nevedeli rozlíšiť lamu od ťavy, tak to milí rodičia je potrebné niečo s tým robiť. Treba dopriať svojim deťom aj niečo iné ako sú MP 3 a počítače. Keď už nie isť s deťmi priamo do ZOO na exkurziu, tak aspoň sa s deťmi porozprávať o prírode a o tom, čo nás obklopuje, lebo zakrátko sa môže stať, že naše deti si budú pliesť osla s poníkom, kozu s kamzíkom, alebo soba s jeleňom.

Laco

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 254071x
Priemerná čítanosť článkov: 1012x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy