Založ si blog

Slovensky tím za účasť v osemfinále dostane 9 miliónov dolárov

slovensko-taliansko-18183

Tímy, ktoré vypadli v osemfinále vrátane Slovenska dostanú 9 miliónov a mužstvá lúčiace sa so záverečným turnajom už po skupinovej fáze po 8 miliónov.

Slovenskí futbaloví reprezentanti za postup do osemfinále majstrovstiev sveta 2010 zinkasujú od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) 9 miliónov dolárov rovnako ako ďalších sedem tímov, ktoré postúpili medzi 16 najlepších, ale v tejto fáze turnaja svoje účinkovanie na šampionáte skončili.

FIFA pre účastníkov záverečného turnaja MS 2010 v JAR vyčlenila v prémiovom balíku dovedna 420 miliónov dolárov – o 60% viac ako v roku 2006 na šampionáte v Nemecku. Z tejto sumy dostalo každé z 32 mužstiev 1 milión dolárov na prípravu a ďalších 40 miliónov si rozdelia prostredníctvom svojich národných zväzov kluby, ktorých hráči sa zúčastnili na šampionáte.

Ide o opatrenie v súvislosti s čoraz intenzívnejšími sťažnosťami, že kluby doplácajú na reprezentačné zápasy či podujatia vyčerpanosťou alebo dokonca zraneniami hráčov. Podľa FIFA zinkasuje každý klub za hráča a deň 1600 dolárov. Zo slovenských klubov dostanú zo 40-miliónovej sumy svoj podiel dva – Spartak Trnava a Slovan Bratislava za účasť Kamila Kopúnka, resp. Kornela Salátu.

Touto správou sa iba potvrdilo, že Košice ako keby na Slovensku, ani neexistovali. Myslím si, že futbalisti reprezentovali celé Slovensku a tak by mali dostať nejaký diel aj Košice. Ostáva iba veriť, že novozvolení poslanci ako napr. Vincent Lukáč sa budú snažiť o to, aby sa z toho balíka ušlo aspoň niečo na futbalový štadión v Košiciach.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Pellegrini raši tomáš

Pellegrini sľuboval lacnejšie potraviny. Ideme krok po kroku, garantujem, že vláda sa im venuje, zdôraznil

03.12.2023 15:00

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer) pre Pravdu priznal, že tri týždne dozadu dostal jeho rezort, ako aj ministerstvo financií úlohu spraviť analýzu.

Roxanka Kuželová

Svetový úspech malej Slovenky. Roxanka vyhrala v Dubaji tanečnú súťaž, hovorí anglicky, španielsky a učí sa čínštinu

03.12.2023 14:20

Na Vianoce bude mať sedem rokov a už dosiahla obrovský medzinárodný úspech.

žilinka

Špeciálna prokuratúra Pellegrinimu chýbať nebude. Žilinka má garantovať, že to bez nej zvládnu

03.12.2023 12:35

V rámci avizovaných zmien v trestných kódexoch Pellegrini neeviduje, že by malo prísť k zmene postavenia Špecializovaného trestného súdu.

Peter Pellegrini

Pellegrini chodí po Slovensku a premýšľa, či kandidovať za prezidenta. Dokedy sa rozhodne?

03.12.2023 11:48

Blížiace sa sviatočné obdobie chce Peter Pellegrini využiť na premýšľanie, či sa pustí do súboja o kreslo prezidenta.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 240609x
Priemerná čítanosť článkov: 959x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy