Založ si blog

A, že ženy nerozumejú futbalu…

Ešte nech mi niekto tvrdí, že ženy nerozumejú futbalu (pochopiteľne nie všetky), ale skutočne klobúk dole pred postrehom Petruchi: „Taliani majú jedno šťastie pri tom, ako do toho futbalu tiež nič moc nedávajú a to, že na posledný rozhodujúci duel majú tak slabý tým, ako Slovensko, tak Slovensko už väčších polepírov zrejme nájsť nemôže … Čo to je za zápas, keď prvý výstrel na bránku padne až v predĺžení? Ešteže som to aktívne nesledovala (tj, nesedela u toho, ale len sem tam som útržkovo videla cca. 3 minúty dokopy – stačilo :)
Ozaj na ČTčke sa u toho kvalitne bavili … :) mali recht“.

Skutočne, to iba ja, starý cap – som naletel na tie chválenkárske a silné reči pred zápasom, že sme na nich dobre pripravení, máme ich hru dokonale prečítanú, môžeme vyhrať a bla bla…

Už som to raz písal, že druhý polčas som ani nepozeral, lebo by ma z toho porazilo a keby som ešte na nich aj vsadil, tak by som si to vyčítal ešte do ďalších MS. Iba v rádiu a v televíznych novinách som sa dozvedel o tej jednej strele v predĺžení, ktorá prakticky by už aj tak o ničom nerozhodla.

No jedna myšlienka ma v súvislosti s predĺžením napadla: reku tak treba futbalistom hoci ktorého tímu, keď počas riadneho času zdržiavajú hru kadejakými sprostosťami, doslova omdlievajú na ihrisku po fauloch ako keby im skutočne išlo o život a pritom je to často iba nejaké škrabnutie, alebo vidieť to často aj na spomalených záberoch, že hráč bol zasiahnutý súperom v oblasti kde má chránič, ale ten na tráve hrá také divadlo ako keby zomieral. Ešte, že niektorí rozhodcovia ich majú poriadne prečítaných a za takéto filmovanie im udeľujú žlté karty.

Prisámvačku keby som mal tu možnosť, tak by som futbalové zápasy predlžoval aj o 20 minút, práve kvôli takémuto naťahovaniu času a nech sa tam všetci aj poseru a vyšťavia tak, aby na druhý deň nevládali chodiť!!! Veď aj ten vyrovnávajúci gól by sme neboli inkasovali v prvom zápase, pokiaľ by sa hralo iba v riadnom hracom čase, poprípade ak by rozhodcovia nadstavili iba dve minúty.

Čo sa deje s blogoviskom Pravda?

15.10.2023

Takmer týždeň sa snažím prihlásiť na môj blog realista1 a vyzerá to tak, že systém je preťažený a prihlásiť sa nie je možné, a keď sa mi konečne podarilo prihlásiť, tak bohužiaľ nie na môj nový blog, ale na starý blog filozof52. PS Pokúšal som sa napísať správu administrátorovi, že aký mám problém, ale systém ma upozornil, že moja správa administrátorovi [...]

Exminister Naď, veľké zemetrasenie na východe by bolo, ak by voľby vyhrali Vaši modrí idioti!

10.10.2023

Na úkor včerajšieho zemetrasenia na Východnom Slovensku si nemiestne zažartoval exminister Naď! K jeho žartu mu ľudia odkázali stručne a jasne: Je to úbohé a trápne. Viac sa o tom dozviete z tohto zdroja Exminister-Nad-prestrelil–Nemiestne-zarty-o-zemetraseni-na-vychode Pán Naď, ste úbožiak, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho polit. strana nevyhrala [...]

Ruská armáda je garantom stability, tvrdí Putin

23.02.2023

Zajtra bude 1. výročie Putinovej vojny na Ukrajine. Nechcel by som sa zajtra nachádzať na Ukrajine (na ktoromkoľvek mieste), obzvlášť nie v Kyjeve. Dnes ruský prezident označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. (TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP). „Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

filozof52

Píšem o tom, čo prináša život...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 245166x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy